Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie
×

Warning

Joomla\CMS\Cache\Storage\FileStorage::_deleteFolder JFolder: :delete: Could not delete folder. Path: /www/c/s/u69013/public_html/cache/com_content

Junkers Ju 388J je německý pozdně-válečný lovec bombardérů, zkonstruován pro boj s tehdy novým americkým letounem B-29 Superfortress. Hráči War Thunderu budou mít příležitost získat toto letadlo v nadcházejícím eventu “Bojový inženýr”!

 

Ve zkratce: Německý pozdně-válečný, silně vyzbrojený a dvoumotorový záchytný letoun postavený na základech Ju 188 a uzpůsobený pro operace ve velkých výškách.

Něco z historie

Poté, co se říšské ministerstvo letectví (RLM) dozvědělo v roce 1942 o novém americkém bombardéru B-29 Superfortress, objevily se mezi tamními pohlaváry vážné obavy, že Luftwaffe by si s touto novou potenciální hrozbou nemusela poradit. Tehdy létaly bombardéry B-29 výše a rychleji, než všechno, co měla Luftwaffe k dispozici, jedinou výjimkou bylo těžké protiletadlové dělo 12.8cm FlaK 40. To vedlo k vývoji několika nových německých stíhaček, záchytných stíhaček a dedikovaných lovců bombardérů.

První prototyp Ju 388 vzlétl ke svému prvnímu letu v prosinci 1943 se slibnými výsledky. Smontování a odzkoušení dalších šesti prototypů proběhlo ve třech konfiguracích: Ju 388J záchytný stroj do velkých výšek, střední bombardér Ju 388K a průzkumná verze Ju 388L. Stroje Ju 388 byly oficiálně zařazeny do služby v Luftwaffe v létě 1944. Výroba ale pokračovala pomalu kvůli omezené dostupnosti požadovaných motorů. K tomu se přidaly neustále se zhoršující válečné podmínky v Německu a výroba se tak zastavila úplně.

Celkově bylo vyrobeno jen okolo 100 letadel Ju 388, z nichž většina se do konce války dočkala jen omezeného nasazení.

image
image

Ju 388J je perfektně vybaven pro bojové operace ve velkých výškách a díky své excelentní výzbroji se jedná o specialistu na ničení těžkých bombardérů, které jsou v bitvách vyšší úrovní běžná záležitost.

Ju 388J pohání dva čtrnáctiválcové motory BMW 801TJ, každý o výkonu 1810 koní - Ju 388J tak dokáže dosáhnout maximální rychlosti okolo 620 km/h ve výšce 10 600 m. Když už mluvíme o výšce, tak dostup letounu činí 12 850 m. I když v tomto ohledu jsou některé jednomotorové záchytné stíhačky jako například Ta-152H lepší, je Ju 388J první dvoumotorovou těžkou stíhačkou, která těchto výšek může dosáhnout. To dává fanouškům německých těžkých stíhaček příležitost pomoci s lovem protivníků, kteří vyhledávají bezpečí vysoko nad mraky.

Radar pak pomůže hráčům v orientaci za špatné viditelnosti, případně v oblačnosti - Ju 388J je jedním z mála druhoválečných letounů vybavených radarovou stanicí. Její antény jsou umístěny na nose letounu a dovolí pilotovi detekovat cíle v úzkém kuželu před ním.

Stáhnout tapetu:

U těžké stíhačky piloti očekávají těžší výzbroj, než u jejich jednomotorových sourozenců. To je definitivně případ i Ju 388J, jejíž hlavňovou výzbroj tvoří dva 20mm kanóny MG 151 a dvojice 30mm kanónů MK108 umístěná pod trupem; dále najdete za kokpitem pilota další dvojici 20mm MG 151 mířících vzhůru, tedy takzvaná "Schräge Musik". Bitvou ověřená kombinace dvou typů dopředné hlavňové výzbroje dokáže s přehledem roztrhat libovolné letadlo na kusy, tedy za předpokladu, že dokážete dobře zamířit.

Kuriozita: Ju 388J se nikdy neutkaly s protivníkem, který zavdal důvod jeho vzniku, protože bombardéry B-29 byly primárně určeny pro operace v Tichomoří, a ne nad Evropou.

 
 

Ačkoliv je verze Ju 388J odvozena od středního bombardéru, nenese na palubě žádnou další výzbroj, jako jsou pumy, nebo rakety. To je kvůli tomu, že pumovnice musela být odstraněna kvůli montáži hlavňové výzbroje. Ju 388J má alespoň dálkově ovládanou obrannou věž na zádi. Ta je vyzbrojena dvojicí 13mm kulometů a disponuje dobrým palebným rozsahem pro ochranu zadní polosféry. Prémiový status letadla dovolí jeho pilotům zvýšit zisky v bitvě a rychleji vyzkoumat ostatní německé letouny.

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


0
0
0
s2sdefault

You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

19 March 2019

Před nějakou dobou jsme publikovali devblog o zavedení systému hodnocení do automatických turnajů. Zatímco čtete tyto řádky, účastníci turnajů získávají své body hodnocení a tvoří žebříčky napříč herními módy - to nám dovolilo vytvořit systém "War Thunder ligy" - sestavy turnajů rozdělené do tří divizí podle turnajového hodnocení hráčů.

Explore the Story

Novinky

11 April 2019

Od 11.4 od 13:00 do 22.4 do 13:00

Obnovte vzácnou stíhačku I-180S a vyměnte ji za samohybné dělo VFW, Pr.122bis, zachytnou stíhačku Ju 388 J, bitevní tank Merkava Mk.1, nebo lehký křižník HMS Tiger.

Explore the Story

08 April 2019

VFW bylo těžké německé experimentální samohybné dělo, vyvinuté a zkoušené v pozdních fázích 2. sv. války. Ačkoliv byl nakonec projekt opuštěn, budou mít hráči War Thunderu šanci získat toto německé vozidlo 3. úrovně v nadcházejícím eventu ””Bojový inženýr”!

Explore the Story

07 April 2019

Lehký křižník HMS Tiger je posledním britským dělovým křižníkem tradiční druhoválečné konstrukce, který se kvůli průtahům při stavbě dočkal služby v Královském námořnictvu až dlouho po konci války. Kapitáni War Thunderu budou mít možnost získat toto válečné plavidlo jako jednu z cen v eventu ”Bojový inženýr”!

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

01 April 2019

Posbírali jsme všechny dostupné informace a prošli každé očité svědectví, popisující bojové stroje z Green Hills a tamní mimozemské bitevní arény.

Explore the Story

09 March 2019

Super Mystère je posledním letounem francouzské rodiny proudových stíhaček Mystère a zároveň prvním, který dosáhl nadzvukové rychlosti ve vodorovném letu. V aktualizaci 1.87 “Locked on!” se mohou francouzští piloti těšit na přístup na 6. úroveň letectva prostřednictvím dlouho očekávaného Super Mystère B.2!

Explore the Story

09 March 2019

Typ 1936A (Mob) je vylepšenou verzí torpédoborce základního typu 1936, který mnozí hráči dobře znají. Tato vylepšená verze typu 1936 se silnější výzbrojí bude na své kapitány čekat v aktualizaci War Thunderu 1.87!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  14 December 2018

  Opäť sme sa dočkali zaujímavých noviniek a vylepšení, ktoré určite nielen užívateľ Radeon GPU ocení. AMD zapracovalo v niekoľkých oblastiach a prináša výrazne vylepšený "Overlay", teda prekrytie rozhraním, kedy počas hrania, streamovanie a pod. Máte prístup k priamemu ovládanie viacerých prvkov, vrátane výkonu grafiky (Wattman), je možné sledovať výkon a rad ďalších vecí.

  Explore the Story

  19 October 2018

  Zla sprava hlavne pre majitelov Intel CPU, Nové záplaty na Meltdown a Spectre znížia výkon hlavne (Intel CPU) až o 20-30% !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info