Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

USS Somers je vedoucí lodí své třídy pěti torpédoborců, které měly lepší kotle a větší palebnou sílu ve srovnání se svým předchůdcem ve formě třídy Porter. Již brzy si kapitáni War Thunderu budou moci vyzkoušet velení nad novým torpédoborcem, který připlouvá do amerického stromu námořnictva v nadcházející aktualizaci 1.87!

 

USS Somers je vedoucí lodí své třídy pěti torpédoborců, které měly lepší kotle a větší palebnou sílu ve srovnání se svým předchůdcem ve formě třídy Porter. Již brzy si kapitáni War Thunderu budou moci vyzkoušet velení nad novým torpédoborcem, který připlouvá do amerického stromu námořnictva v nadcházející aktualizaci 1.87!

 

Stručně: Nový, vysoce mobilní a dobře vyzbrojený americký torpédoborec s úchvatnou boční baráží torpéd.

 

Něco z historie:

 

V polovině 30. let si Americké námořnictvo objednalo stavbu torpédoborců třídy Somers. I když tato plavidla měla původně jen kopírovat předešlou třídu Porter, zasáhla do situace dostupnost ekonomičtějšího pohonu určeného pro třídu Mahan, což vedlo k jeho použití u třídy Somers. Díky tomu se z ní stala úplně nová třída.

 

Ve výsledku použití nového pohonu ušetřilo spoustu místa a hmotnosti a dovolilo použít jediný komín, díky čemuž mohl být namontován na příď lodi třetí torpédomet. Navzdory těmto změnám ale zůstala celá konstrukce přetížená a s vysokým těžištěm. Přesto začala konstrukce - kýl vedoucíá lodi své třídy, USS Somers (DD-381), byl položen v červnu 1935 a plavidlo zařazeno do výzbroje v prosinci 1937.

 

USS Somers (DD-381) strávila většinu svých prvních let na různých misích v Atlantiku. V roce 1938 například převezla náklad zlata z Londýna do New Yorku.

Během 2. sv. války USS Somers pokračovala ve svých operacích v Atlantiku, sem tam pronásledovala německá plavidla a počátkem roku 1943 strávila chvíli u pobřeží západní Afriky. V roce 1944 se USS Somers účastnila vylodění v Normandii a v jižní Francii.

 

Poslední mise USS Somers ji zavedla k doprovázení konvojů přes Atlantik. V květnu 1945 se USS Somers vrátila do amerických vod a do srpna prošla modernizací, než byla v říjnu téhož roku vyřazena z výzbroje. V květnu 1947 byla USS Somers rozebrána na sešrotování - po téměř desíti letech služby.

 

image
image

 

Ve War Thunderu bude USS Somers nejnovějším americkým torpédoborcem na 3. úrovni, který do přístavů všech hráčů dopluje v rámci aktualizace 1.87. Na rozdíl od ostatních, univerzálnějších, amerických torpédoborců je USS Somers nejen že jedním z nejrychlejších amerických torpédoborců, ale také plavidlem určeným pro souboje s ostatními plavidly, což odráží jeho úctyhodná výzbroj.

 

Když už jsme zmínili výzbroj USS Somers, rozhodně představuje jednu z jejích definujících vlastností. Hlavní výzbroj tvoří osmice 127mm děl rozprostřená po dvojicích ve věžích typu Mk.22 - Somers je definitivně jedním z nejlépe vyzbrojených amerických torpédoborců, alespoň co se týče hlavní výzbroje.

 

image
Stáhnout tapetu:

Věže Mk.22 na USS Somers ale snižují (do určité míry) účinnost protiletadlové ochrany plavidla, když na rozdíl od pozdějších verzí věže, jakou najdete třeba na třídě Sumner, do větší míry omezují palebné úhly. Kromě toho je protiletadlová ochrana třídy Somers jen základní - před vzdušnými predátory vás budou chránit jen dva čtverné 28mm kanóny známé pod jménem "Chicagské piáno" a dva jednotlivé kulomety Browning ráže 12,7 mm.

 

Kuriozita: Po jistý čas měly torpédoborce Somers nejsilnější boční torpédovou salvu na světě, než jejich rekord překonaly pozdější japonské torpédoborce.

 

USS Somers je přesto hrozbou pro nepřátelské letce a to zejména díky munici s rádiovou roznětkou pro svá hlavní děla, ale jeho hlavní síla tkví v boji ostatními válečnými plavidly. Kromě vynikající hlavní výzbroje má Somers k dispozici i tři čtverné 533mm torpédomety.

 

destroyer_somers_04_1280h720_5e3260e62c4

destroyer_somers_05_1280h720_ca5db5d8924

destroyer_somers_06_1280h720_c38b9aad29d

V době svého uvedení byly torpédoborce třídy Somers opravdu unikátní - používaly nový typ parního kotle, který pracoval s extrémně přehřátou párou pod velkým tlakem. Zatímco ten se měl stát standardním pohonem amerických plavidel, USS Somers díky němu měla mnohem větší dosah a (pro War Thunder důležitější faktor) velmi slušnou max. rychlost, která činila 37,5 uzlu (69 km/h). Díky tomu bude USS Somers nejrychlejším americkým torpédoborcem v době svého uvedení.

USS Somers dopluje do hráčských přístavů v nadcházející aktualizaci 1.87. Mezitím sledujte novinky, ať vám neunikne nic zajímavého, co se ještě do hry v rámci další velké aktualizace chystá. Do té doby přejeme klidnou plavbu, kapitáni!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

14 December 2023

Představujeme Air Superiority!

Rok 2023 zakončíme stylově s úžasnou velkou aktualizací Air Superiority. Několik států dostalo špičkové stíhačky, mezi něž patří F-15, Su-27 a J-11, Mirage 4000 a JAS39. Zavedli jsme VIII. úroveň pro bojová vozidla a následně i nové tanky: M1A2 SEP2, Leopard 2A7V, T-90M, VT-4A1, Strv 122B+ a Challenger 3 (TD)! Spojené státy dostanou skvělou loď USS Roanoke a několik dalších lodí za jiné národy, zatímco je tu pro letadla mapa Sopečné údolí, zasazená do krásné krajiny ruského poloostrova. Byla také přidána možnost používat univerzální zálohy během bitvy a výukové mise pro používání leteckých střel a přepracovali jsme grafiku všech typů ohně pro vozidla a hořící budovy, aby vypadaly obecně lépe.

Explore the Story

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info