Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

HMCS Haida je torpédoborcem třídy Tribal kanadského Královského námořnictva, který sloužil nejen v 2. sv. válce, ale účastnil se i války v Koreji.

Za kormidlem ikonické Haidy povedou kapitáni War Thunderu postup Královského námořnictva - v jedné z nadcházejících aktualizací námořnictva!

 Stručně: Kanadský torpédoborec třídy Tribal s vylepšenou protiletadlovou výzbrojí, který najdete v britském tech. stromu námořnictva, a který díky svému prémiovému statutu nabízí větší bonusy ve hře.

 
Předobjednávka - námořní balíček HMCS Haida
Pre-order - Naval Pack HMCS Haida
Obsahuje:
 • Torpédoborec HMCS Haida (3. úroveň, Velká Británie)
 • Prémiový účet na 15 dní
 • 2000 Zlatých orlic
 • Přístup do CBT britské flotily po vydání aktualizace 1.83
 • Předobjednávkový bonus: odznak Haida
 • Předobjednávkový bonus: titul "Fightingest"
 
Něco z historie

 

Kýl HMCS Haida byl položen 29. září 1941 v loděnici Vickers-Armstrong v Newcastle-upon-Tyne. V srpnu 1943 byla loď spuštěna na vodu a o něco později byla zařazena do služby v RCN. V první fázi své služby doprovázela loď různé arktické konvoje. Na jaře 1944 měl Haida provádět hlídky u francouzského pobřeží - tam v dubnu spolu s loděmi své skupiny potopil německý torpédoborec T-29.

 

Před dnem D pokračoval Haida v hlídkách u pobřeží Francie, kde se pravidelně setkával v boji s německými torpédoborci a torpédovými čluny. Po potopení německé ponorky se Haida přidal k polskému torpédoborci Blyskawica pro boj s německými povrchovými plavidly u západního pobřeží Francie. Během jednoho takového nájezdu byl Haida německou lodí poškozen - 105mm projektil zasáhl jeho záď a v září se Haida vrátil do Halifaxu.

 

Po opravách a refitu pokračoval Haida ve službě v březnu 1945 u norského pobřeží, kde působil jako doprovod, nebo asistoval u nejrůznějších operací. Po německé kapitulaci v květnu byl Haida poslán do Tichomoří, kde se měl účastnit příprav na invazi na japonské domovské ostrovy. V průběhu práce na tropických úpravách Japonsko kapitulovalo. To ukončilo působení Haidy v 2.sv. válce.

 

Po válce byl Haida přesouván mezi zálohou a aktivní službou a prošel si také několika refity a vylepšeními. Korejská válka znamenala pro Haidu poslední nasazení. V ní se plavidlo účastnilo eskortních povinností a provádělo bombardování pobřeží.

 

Po korejské válce byl Haida vyřazen z aktivní služby, ale vyhnul se sešrotování - v roce 1965 se z něj stala atrakce v Torontu. Počátkem tohoto tisíciletí prošel Haida důkladnou renovací a byl umístěn v Hamiltonu se statutem národní historické památky. Dnes je HMCS Haida obřadní vlajkovou lodí Královského kanadského námořnictva a vítá návštěvníky z celého světa.

 

image

 

image

 

HMCS Haida najdete na 3. úrovni tech. stromu Královského námořnictva, který se objeví již brzy v uzavřeném betatestu Královského námořnictva. Haida, stejně jako prémiové torpédoborce dalších národů, lze koupit v našem online obchodě jako součást balíčku a svým kapitánům nabízí srovnatelné bonusy - navíc díky němu získáte přístup do uzavřené bety Královského námořnictva.

 

Ve srovnání se standardním torpédoborcem třídy Tribal, který si kapitáni měli šanci vyzkoušet, má Haida lepší protiletadlovou výzbroj.

 

image
Stáhnout tapetu:

Kuriozita: Během korejské války si Haida vysloužil členství ve slavném “Trainbusters Club” poté, co v lednu 1953 zničil jeden ze dvojice severokorejských vlaků.

Upravená protiletadlová výzbroj spočívala v odstranění původní dvojice 12,7mm čtyřčat a dvou 20mm kanónů Oerlikon, které nahradilo šest dvojitých 20mm kanónů. Díky tomu se kapitáni Haidy mohou lépe vypořádat s hrozbami ze vzduchu, ale také s torpédovými čluny, aniž by museli na krátkou vzdálenost používat hlavní výzbroj.

destroyer_haida_06_1280h720_52aa00bb7965

destroyer_haida_04_1280h720_a87dd52e59fe

destroyer_haida_05_1280h720_35796c5e6381

 

HMCS Haida povede vstup Královského námořnictva do námořních bitev ve War Thunderu - najdete ho v našem obchodě jako součást balíčku, se kterým navíc získáte přístup do CBT Královského námořnictva. Haida možná kotví u kanadského Hamiltonu, ale je připraven vyplout vstříc novým dobrodružstvím ve War Thunderu! Všichni muži na svá místa!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

14 December 2023

Představujeme Air Superiority!

Rok 2023 zakončíme stylově s úžasnou velkou aktualizací Air Superiority. Několik států dostalo špičkové stíhačky, mezi něž patří F-15, Su-27 a J-11, Mirage 4000 a JAS39. Zavedli jsme VIII. úroveň pro bojová vozidla a následně i nové tanky: M1A2 SEP2, Leopard 2A7V, T-90M, VT-4A1, Strv 122B+ a Challenger 3 (TD)! Spojené státy dostanou skvělou loď USS Roanoke a několik dalších lodí za jiné národy, zatímco je tu pro letadla mapa Sopečné údolí, zasazená do krásné krajiny ruského poloostrova. Byla také přidána možnost používat univerzální zálohy během bitvy a výukové mise pro používání leteckých střel a přepracovali jsme grafiku všech typů ohně pro vozidla a hořící budovy, aby vypadaly obecně lépe.

Explore the Story

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info