Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

KMS Köln je posledním plavidlem třídy lehkých křižníků K, postavených pro německé námořnictvo v meziválečném období. V aktualizaci 1.85 se kapitáni a fanoušci německých válečných plavidel mohou těšit na velení tohoto nového německého lehkého křižníku - již velmi brzy!

Stručně: Lehký křižník třídy Königsberg, vybavený třemi trojitými bateriemi a spoustou sekundární výzbroje.

 
Něco z historie:

Kýl KMS Köln byl položen v srpnu 1926 v loděnici ve Wilhelmshavenu jako třetí a poslední plavidlo třídy německých lehkých křižníků Königsberg. Köln byl objednán jako náhrada za starý lehký křižník SMS Arcona a ke spuštění na vodu došlo v květnu 1928 a k zařazení do výzbroje pak v lednu 1930. První měsíce služby strávila KMS Köln při různých zkouškách a ve výcvikové roli. Koncem roku 1932 vyrazila na svou první cestu kolem světa, zastavovala v různých přístavech v Atlantiku, Pacifiku, Indickém oceánu i Středozemním moři. Před vypuknutím 2. sv. války se KMS Köln účastnila dohledu u pobřeží Pyrenejského poloostrova během španělské občanské války. Po splnění svých hlídkových misí se KMS Köln vrátila do vod Severního moře, kde chránila rybolovné lodě. Během 2. sv. války operovala KMS Köln zejména ve vodách Severního a Baltského moře s občasným "výletem" do Atlantiku. Jednou z nejznámějších operací, kterých se KMS Köln účastnila byla operace Weserübung v roce 1940 - německé invaze do Norska. Během ní byly obě její sesterské lodě potopeny, ale Köln vyvázla bez poškození. Po zbytek války se KMS Köln účastnila operací v Severním moři, hlavně u norského pobřeží - zachytávala nepřátelské konvoje a asistovala při kladení min. V prosinci 1944 utrpěla KMS Köln po několika náletech spojeneckých bombardérů poblíž Oslofjordu poškození pohonného systému. To donutilo posádku k návratu do Německa, konkrétně do Wilhelmshavenu. Tam poškodil Köln další spojenecký nálet natolik, že se "posadila" na dno. Nedošlo ale k úplnému potopení a její zbraně byly stále funkční, takže bylo plavidlo použito jako dělostřelecká platforma při obraně města. Po válce byla Köln částečně rozebrána. V roce 1956 pak došlo k jejímu vyzvednutí ze dna a potopení na jiném místě.

 

image
image

 

Ve War Thunderu bude KMS Köln brzy dostupná všem ostříleným kapitánům - v nadcházející aktualizaci 1.85 - ve formě lehkého křižníku na 4. úrovni německého stromu námořnictva. Rychlejší a lépe vyzbrojená než KMS Emden, který ji předchází, KMS Köln nenabízí oproti Emdenu jen lepší celkový výkon, ale dává německým námořním kapitánům nové taktické možnosti. KMS Köln je vyzbrojena celkem devíti 150mm děly, rozmístěných po trojici ve třech věžích. Nejen, že je díky tomu hlavní výzbroj Kölnu silnější, než na Emdenu, ale tato konfigurace dovoluje kapitánům zaměřit všechna hlavní děla na cíl na jedné straně plavidla.

 

Když už jsme nakousli rozmístění věží, všimli si určitě ostrozrací kapitáni, kteří prostudovali všechny rendery před čtením článku, podivného rozmístění dvou zadních věží na zádi plavidla. Ačkoliv to tak nemusí vypadat, jedná se o záměr - díky tomu mají obě záďové věže lepší palebné rozsahy.

 

Sekundární výzbroj KMS Köln tvoří šest dvojic 88mm děl. Ačkoliv jsou tato děla menší, než ta co najdete na Emdenu, vyvažuje to jejich větší počet a lepší kadence. Kromě sekundární výzbroje pak vzduch okolo lodi chrání čtveřice dvojitých 37mm kanónů SK C/30 a k tomu osm samostatných 20mm věží. Navíc mají kapitáni k dispozici dvě trojité výmetnice 533mm torpéd po bocích plavidla.

 

cruiser_koln_04_1280h720_b4036ea12ac05d8

cruiser_koln_07_1280h720_a794b903f18685b

cruiser_koln_06_1280h720_380a7b901b405cd

cruiser_koln_02_1280h720_6d77c485e1185f0

 

Při pohledu na pancéřování KMS Köln se může zdát, že je identické s tím na Emdenu - tloušťka pancíře je více méně stejná. KMS Köln ale nemá vysoce efektivní krunýřové pancéřování a je tak mnohem více náchylná na vnitřní poškození způsobené průraznými střelami. Tento poměrně silný deficit mírně kompenzuje vyšší rychlost plavby - KMS Köln dokáže vyvinout rychlost až 32,5 uzlu (59 km/h) oproti 29,5 uzlu (54 km/h) u Emdenu.

 

KMS Köln už má nastavený kurz do námořních bitev War Thunderu a připluje do přístavů War Thunderu již velmi brzy - v nadcházející aktualizaci 1.85. Mezitím sledujte novinky a dozvíte se více o další velké aktualizaci, která se objeví již velmi brzy. Do té doby přejeme klidnou plavbu, kapitáni!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

29 November 2019

Od 29.11.2019 - 12:00 do 2.12.2019 do 10:00

využijte speciálního Black Friday výprodeje!

Explore the Story

22 November 2019

Zdravíme, bojovníci! S radostí vás informujeme, že jsme dokončili nastavení Easy Anti Cheat ve všech velkých herních módech, což přijde v jedné z nadcházejících aktualizací. Jedná se o důležitý krok na cestě k integraci Easy Anti Cheat do naší hry.

Proces nastavení bude probíhat postupně - začneme s implementací EAC nejprve v módech bez značek a také turnajích, což jsou režimy kde je EAC nutné nejvíce. Následně nasbírané statistiky nám pomohou v budoucích integracích EAC i do režimů, kde by zakázané modifikace mohly přinášet menší výhody.

Explore the Story

12 November 2019

11. listopad je velice důležitým dnem pro polský lid. Před 101 lety ukončilo příměří podepsané v Compiègne Velkou válku. Polsko, země rozdělená mezi Německo, Rusko a Rakousko-Uhersko, získalo svou nezávislost po 123 letech neustálých šarvátek a povstání. U příležitosti oslav tohoto výročí jsme připravili něco speciálního pro všechny naše hráče! Oslavme toto důležité výročí společně!

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

12 December 2019

Třída Isuzu byla skupina čtyř fregat postavená pro JMSDF na počátku 60. let jako náhrada za starší plavidla v té době ve službě. Brzy budou mít kapitáni příležitost převzít velení nad tímto japonským plavidlem z období studené války, které dorazí do War Thunderu jako součást připravované aktualizace 1.95 „Northern Wind“!

Explore the Story

11 December 2019

Sendai byl vedoucí lodí poslední třídy japonských lehkých křižníků o výtlaku 5 500 tun, které byly postaveny v meziválečném období. Jako jeden z posledních lehkých křižníků, které japonské císařské námořnictvo uvedlo do služby ještě před vypuknutím druhé světové války, Sendai brzy vpluje plnou parou do War Thunderu v nadcházející aktualizaci 1.95 „Northern Wind“!

Explore the Story

10 December 2019

SAV 20.12.48 je experimentální švédské samohybné dělo, vyvinuté po válce ve společnosti Bofors jako jejich první pokus při konstrukci tanku. Toto vozidlo dorazí v aktualizaci 1.95 “Northern Wind” a tankisté War Thunderu budou mít šanci vyzkoušet si toto experimentální vozidlo jako ochutnávku švédských vozidel, která dorazí v další aktualizaci!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info