Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Kuma je vedoucí lodí třídy pěti lehkých křižníků postavených pro japonské císařské námořnictvo na přelomu 20. let minulého století. Třída Kuma bude prvním lehkým křižníkem, který čekat na kapitány v očekávaném tech. stromu japonského námořnictva, který do hry dorazí v aktualizaci 1.89!

 

Něco z historie

Poté, co se ukázalo, že křižníky třídy Tenrjú nedostojí své zamýšlené roli vedoucích lodí a kvůli novým a rychlejším třídám torpédoborců ostatních zemí, kterým se Tenrjú nemohl rovnat, se v plné nahotě ukázaly nedostatky japonských malých křižníků. Tyto nedostatky se ještě zvýraznily s příchodem velkých amerických lehkých křižníků třídy Omaha, které třídu Tenrjú přestřílely "s prstem v nose".

V reakci na to předělali japonští konstruktéři třídu Tenrjú a vytvořili tak větší plavidlo s vyšší rychlostí, operační vzdáleností a palebnou silou. Tato nástupnická třída lehkých křižníků dostala jméno Kuma. Po odsouhlasení Kumy byly zrušeny plány na postavení čtyř zbývajících lehkých křižníků třídy Tenrjú a dalších tří křižníků a místo nich vznikla objednávka na pět lehkých křižníků třídy Kuma.

Kuma, vedoucí loď své třídy, byla založena v srpnu 1918, spuštěna na vodu v červenci 1919 a zařazena do služby v srpnu 1920. Ihned poté byla Kuma vyslána na Sibiř jako součást japonské intervence proti bolševikům.

Počátkem 30. let prošla Kuma zásadní modernizací a později se zúčastnila bojů v druhé čínsko-japonské válce, kdy hlídkovala u čínského pobřeží a asistovala u vyloďovacích operací.

Po útoku na Pearl Harbor byla Kuma u invaze na Filipíny, kde zůstala až do srpna 1942. Po menší modernizaci v září se Kuma zapojila do kampaní v holandské východní Indii a Nové Guineji, kde převážela vojáky a hlídkovala v místních vodách do konce roku 1943.

V lednu 1944, krátce po vyplutí z Penangu na Kumu zaútočila britská ponorka HMS Tally-Ho, která loď zasáhla dvěma torpédy. Následná exploze hlubinných pum pak zpečetila její osud. Kuma byla vymazána z námořních záznamů v březnu 1944.

Kuma. Lehký křižník, Japonsko, 4. úroveň.

Klady

 • Schopnost přebít torpéda v bitvě
 • Vysoká rychlost
 • Velmi dobrá palebná síla hlavní výzbroje

Zápory

 • Slabá protiletadlová výzbroj
image
image

Ve War Thunderu bude Kuma první lehkým křižníkem dostupným kapitánům na 4. úrovni připlouvajícího tech. stromu japonského námořnictva. Kuma je lehčí než ostatní křižníky ve hře, ale na svůj věk a konstrukci disponuje dostatečnou palebnou silou a mobilitou, aby mohla být perfektním prvním plavidlem pro ostřílené kapitány, kteří se chtějí propracovat přes větev japonských křižníků, ale i všem ostatním, kdo se teprve seznamuje s velkými válečnými plavidly.

Oproti lehkým křižníkům jiných národů bere Kuma slovo "lehké" ze spojení "lehký křižník" opravdu vážně. Zatímco průměrný výtlak existujících lehkých křižníků ve hře činí cca 6970 tun, Kuma má výtlak jen 5500 tun. Mnohem menší výtlak v kombinaci s 90 000 koňskými sílami, které produkují její parní kotle dávají Kumě vysokou manévrovatelnost a max. rychlost ve formě 36 uzlů (67 km/h).

Stáhnout tapetu:

I když se dobrá mobilita hodí každé válečné lodi, přijdou kapitáni Kumy rychle na to, že jejich přežití a výkon v bitvě je svázán s mobilitou jejich plavidla. Ochrana lodi je průměrná, tvoří ji 63 mm pancéřování po obvodu a dalších 32 mm pancíře chrání úseky s municí - Kuma tak odolá útokům menších plavidel, ale je velmi zranitelná vzdušnými útoky.

 
 

Sekundární a protiletadlovou výzbroj Kumy tvoří dvě samostatná 80mm víceúčelová děla a dva kulomety puškové ráže a loď tak představuje lehkou kořist pro zkušeného pilota nebo mazaného kapitána torpédového člunu. Kapitáni Kumy tak musí neustále sledovat svoje okolí a využívat mobilitu své lodě pro rychlé obranné manévry, aby se vyhnuli nebezpečí na vodní hladině i pod ní.

V ostrém kontrastu se sekundární a protiletadlovou výzbrojí Kumy je její hlavní a torpédová výzbroj, která je v kombinaci s mobilitou plavidla obzvláště smrtící. Hlavní výzbroj Kumy tvoří sedm 140mm rychlopalných děl, z nichž šest lze zaměřit v jeden moment na cíl. Hlavní děla doplňují čtyři dvojité 533mm torpédomety po bocích plavidla, které se dobíjejí rychleji, než srovnatelná výzbroj na jiných lodích a může přijít vhod při snaze potopit silnější soupeře, nebo jako řešení pro frenetickou bitvu na krátkou vzdálenost.

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

20 December 2022

Zbrusu nová letadla 4. generace VIII. úrovně s ikonickou trojicí F-16, MiG-29 a Tornado! Výběr více než 40 nových a aktualizovaných modelů letadel, bojových vozidel a plavidel. Nové modely lodních osádek s přepracovaným hlasovým doprovodem pro námořní události, mechanika odhazování palivových nádrží, dvě nové mapy a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších aktualizací a změn! Připravte se, do War Thunderu dorazili vrcholní predátoři!

 

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info