Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Verze F.6 zbavená nedostatků svých předchůdců je stíhací modifikací proudového stroje Hawker Hunter, který byl zařazen do služby v RAF v polovině 50. let. Fanoušci britských letadel se už mohou začít těšit na přidání tohoto často žádaného letadla do War Thunderu v aktualizaci 1.89 “Imperial Navy”, ale také se mohou těšit na její unikátní řízenou výzbroj!

 

Ve zkratce: nová modifikace proudové stíhačky Hunter s vyšším výkonem, lepší ovladatelností a novým a smrtícím typem střely vzduch-vzduch!

Něco z historie

Počátkem 50. let začala společnost Hawker i kvůli větší dostupnosti silnějších motorů Rolls-Royce Avon série 200 s vývojem nové verze své proudové stíhačky Hunter, jehož produktem byl Hunter F.6 - jedna z posledních stíhacích verzí tohoto letounu.

Nový Hunter se kromě silnějšího motoru dočkal mnoha dalších úprav a změn, zejména došlo k přepracování křídel s cílem zvýšit stabilitu letounu při transsonickém letu. První prototyp F.6 vzlétl v lednu 1954 a sériová výroba pak začala v roce 1956. Celkem bylo do výzbroje RAF zařazeno 383 letadel, než byly počátkem 80. let vyřazeny.

Koncem 70. let byl Hunter F.6 používán jako testovací platforma pro novou střelu vzduch-vzduch vyvíjenou v Hawker Siddeley od konce 60. let. SRAAM, tedy střela vzduch-vzduch krátkého doletu (Short Range Air-to-Air Missile), vznikla jako alternativa k americkému Sidewinderu a britským střelám Firestreak.

Jak už je asi z názvu patrné, střela SRAAM byla určena do dogfightů pro odpalování na krátké vzdálenosti ve chvíli, kdy piloti nemohli dosáhnout kvalitního zaměření pomocí existujících střel. Střely SRAAM byly proto extrémně obratné a navíc byly poměrně levné na výrobu. Omezoval je samozřejmě jejich malý dolet. Navzdory tomu se střely SRAAM nedočkaly bojového využití, ale místo toho posloužily jako základ pro vývoj pokročilejších řízené munice, která byla nakonec zařazena do výzbroje a slouží dodnes.

Hunter F.6, proudová stíhačka, Británie, 6. úroveň.

Klady:

 • Vysoce obratné střely vzduch-vzduch krátkého doletu
 • Smrtící 30mm kanóny ADEN
 • Lepší ovladatelnost při vysokých rychlostech
 • Závěsníky na pumy a rakety

Zápory:

 • Podzvukový
 • Žádná forsáž
image
image

Ve War Thunderu bude Hunter F.6 novou stíhačkou, kterou v chystané aktualizaci 1.89 najdete na nejvyšší úrovni britského stromu letectva. Ve srovnání s předešlými verzemi Hunteru které již najdete ve hře nabízí F.6 lepší výkony a ovladatelnost při vysokých rychlostech a také možnost nést vysoce obratné experimentální britské střely vzduch-vzduch!

Než se zaměříme na novou střelu vzduch-vzduch, hodí se říci něco více o samotném letounu Hunter F.6. Největším rozdílem mezi verzí F.6 ve srovnání s F.1, ačkoliv není na první pohled patrný, je přítomnost silnějšího motoru Rolls-Royce Avon 203. Ačkoliv nemá Avon 203 možnost forsáže, produkuje oproti svému předchůdci vyšší sílu v tahu, díky které letoun dosahuje max. rychlosti až 1149 km/h (Mach 0.95) u hladiny moře.

Kuriozita: Střela SRAAM byla tak obratná, že v jednom případě při zkouškách málem poškodila letoun, ze kterého byla krátce předtím vystřelena.

Navíc se Hunter F.6 dočkal přepracovaných křídel s náběžnou hranou s "psím zubem". Výsledkem této změny je celkově lepší ovladatelnost stroje a také jeho vyšší stabilita zejména ve vysokých rychlostech. Kromě toho byla hlavňová výzbroj ve formě 30mm kanónů ADEN doplněna o kompenzátory, které snížily silný zpětný ráz zbraní při střelbě. Výsledná vyšší stabilita během střelby pomáhala pilotům s přesností a také jim zjednodušovala udržení si cíle v zaměřovači.

 
 

Když už jsme probrali rozdíly ve výkonech mezi verzemi F.1 a F.6, podíváme se teď na střely SRAAM, kterých mimochodem letadlo nese celé 4 kusy. Jak už jsme zmínili výše, SRAAM je experimentální britskou střelou vzduch-vzduch. Na rozdíl od střel Sidewinder a Firestreak s vyšším doletem byla ovladatelnost střely řešena změnou směru proudu plynů z trysky - díky tomu se střela lépe držela cíle a také snižovala šanci na úspěšný únik z jejího zaměřovacího kuželu. Výhoda nové střely je zároveň její nevýhodou: jakmile jí dojde palivo, je střela naprosto neovladatelná. Proto se skvěle hodí do dogfightů, kde s ní není nutné udržovat cíl v zaměřovači, ale můžete ji vypustit během manévrování a máte dobrou šanci, že cíl zničíte.

Určitě už se nemůžete dočkat, až si po vydání aktualizace 1.89 “Imperial Navy” letoun Hunter F.6 vyzkoušíte na vlastní kůži, včetně její smrtící výzbroje - skvěle zapadne do arzenálu agresivních pilotů proudových letadel. Do té doby si dobře hlídejte záda, piloti. Uvidíme se příště!


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

14 December 2023

Představujeme Air Superiority!

Rok 2023 zakončíme stylově s úžasnou velkou aktualizací Air Superiority. Několik států dostalo špičkové stíhačky, mezi něž patří F-15, Su-27 a J-11, Mirage 4000 a JAS39. Zavedli jsme VIII. úroveň pro bojová vozidla a následně i nové tanky: M1A2 SEP2, Leopard 2A7V, T-90M, VT-4A1, Strv 122B+ a Challenger 3 (TD)! Spojené státy dostanou skvělou loď USS Roanoke a několik dalších lodí za jiné národy, zatímco je tu pro letadla mapa Sopečné údolí, zasazená do krásné krajiny ruského poloostrova. Byla také přidána možnost používat univerzální zálohy během bitvy a výukové mise pro používání leteckých střel a přepracovali jsme grafiku všech typů ohně pro vozidla a hořící budovy, aby vypadaly obecně lépe.

Explore the Story

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info