Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Douglas A2D-1 Skyshark byl vytvořen jako součást myšlenky nahrazení pístového letounu AD-1 Skyraider za modernější turbovrtulový stroj.

 

Ve zkratce: Skyshark se bude líbit fanouškům bitevníků, zejména těm, kteří již znají Skyraider. Stejné vynikající letadlo, jen s lepší dynamikou a palebnou sílou.

Něco z historie

Během několika poválečných let si proudové motory prošly rapidním vývojem. To přilákalo zájem amerického námořnictva, které hledalo letoun převyšující potenciální protivníky v rychlosti, dostupu, nosnosti a doletu.

Jak se ale ukázalo, proudové motory, ač perfektní pro stíhací stroje, byly na bitevníky moc "žravé" a zásadně snižovaly jejich dolet. Nejlepším řešením bylo použití turbovrtulového motoru, což dostala za úkol společnost Douglas.

Původně chtěli konstruktéři jednoduše nahradit motor stávající Skyraideru za turbovrtulový. To ale nikam nevedlo, protože byly potřebné větší úpravy. Nakonec se konstruktéři rozhodli vytvořit prototyp s turbovrtulovými motory Allison Т-40А-2 s protiběžnými vrtulemi.

První let prototypu XA2D-1 s názvem Skyshark proběhl 26. května 1950, ale vibrace motoru prakticky zničily letadlo, které muselo přistát po pouhých dvou minutách ve vzduchu. V prosinci 1950 už za sebou měl prototyp více než desítku vzletů. 19. prosince 1950 ale skončil rutinní let tragédií. Kvůli problémům s motorem pilot s letadlem havaroval. Zkoušky ale pokračovaly dále a i když letoun trápilo velké množství problémů, objednala si armáda 10 předsériových letounů A2D-1. 5. srpna 1954 se ale stala další nehoda, když selhala hlavní převodovka a letadlo narazilo po krátkém letu do země poblíž Los Angeles. Tentokrát se pilotovi podařilo z letadla uniknout, ale projekt byl ukončen a bylo rozhodnuto o sešrotování již vyrobených prototypů. Toto rozhodnutí bylo ovlivněno i faktem, že ve stejném roce získala firma Douglas další zakázku, ze které se později vyklubal proslavený A4D Skyhawk - nová generace proudových strojů.

A2D-1 Skyshark. Stíhací bitevník, USA, 4. úroveň. Prémium.

Klady:

 • Silné turbovrtulové motory
 • Vynikající nosnost
 • Prémiové bonusy

Zápory:

 • Pomalejší než většina proudových strojů, se kterými se setká
image
image

Navzdory faktu, že Douglas A2D-1 Skyshark nebyl nikdy sériové vyráběn, budou mít hráči šanci vyzkoušet si "žraloka" v boji v aktualizaci 1.89.

Kuriozita: Hned za kokpitem se nachází velká palivová nádrž a přímo pod ní je vedeno rozžhavené výfukové potrubí - konstruktéři tedy kladli velký důraz na izolaci a hasící výbavu. Pro případ zasažení palivové nádrže vybavili inženýři letoun speciálním odtokem, který zajišťoval odvedení paliva přes dutinu v trupu ven z letadla.

Zvenku vypadá letadlo obrovsky a nemotorně. Zdání ale v tomto případě klame. Dva turbovrtulové motory produkují 5500 koní a letadlo tak dosáhne rychlost okolo 800 km/h u země a více než 770 km/h ve středních výškách. Pro co nejefektivnější přenos výkonu a eliminaci točivého momentu bylo rozhodnuto o použití protiběžných vrtulí.

image
image

Použité motory přirozeně zvýšily i bojové schopnosti letounu. Skyshark byl vybaven čtyřmi 20mm kanóny AN-M3 v křídlech s 200 náboji na hlaveň. Může také nést rakety HVAR, torpéda a pumy vážící od 500 do 2000 lb. Fanoušci raket určitě ocení možnost podvěsit pod letoun 20 HVARů.

Inženýři nezapomněli ani na obranu: kokpit, palivové nádrže a spodní motor chránil až 10mm tlusté pancéřování. Obecně se jedná o vylepšený AD-4 Skyraider, takže jeho dostání do ruky je poměrně jednoduché.

Douglas A2D-1 Skyshark bude prvním americkým letadlem ve hře s protiběžnými vrtulemi a turbovrtulovým motorem. Najdete ho na 4. úrovni amerických letadel s prémiovým statusem. Po vydání aktualizace 1.89 “Imperial Navy” už nebude Wyvern jediným strojem, který svým svistem rozsévá strach v řadách nepřátelských bojových vozidel.

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

14 December 2023

Představujeme Air Superiority!

Rok 2023 zakončíme stylově s úžasnou velkou aktualizací Air Superiority. Několik států dostalo špičkové stíhačky, mezi něž patří F-15, Su-27 a J-11, Mirage 4000 a JAS39. Zavedli jsme VIII. úroveň pro bojová vozidla a následně i nové tanky: M1A2 SEP2, Leopard 2A7V, T-90M, VT-4A1, Strv 122B+ a Challenger 3 (TD)! Spojené státy dostanou skvělou loď USS Roanoke a několik dalších lodí za jiné národy, zatímco je tu pro letadla mapa Sopečné údolí, zasazená do krásné krajiny ruského poloostrova. Byla také přidána možnost používat univerzální zálohy během bitvy a výukové mise pro používání leteckých střel a přepracovali jsme grafiku všech typů ohně pro vozidla a hořící budovy, aby vypadaly obecně lépe.

Explore the Story

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info