Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Britský torpédoborec třídy Battle byl poslední britským druhoválečným torpédoborcem, který reprezentoval radikální odklon od svých předchůdců. Jedna z prvních lodí své třídy - HMS Armada - bude dostupná všem účastníkům uzavřeného testu sil Královského námořnictva ve War Thunderu!

Stručně: Poslední britská druhoválečná třída torpédoborců s velmi silnou protiletadlovou výzbrojí.

Něco z historiehide

Královské námořnictvo si bylo vědomo velkých ztrát způsobených nálety letadel a také toho, že stávající torpédoborce na tuto hrozbu nestačí a rozhodlo se jednat. V roce 1941 se objevily první plány na nahrazení plavidel třídy Tribal.

Oproti svým předchůdcům se nové torpédoborce soustředily na silnou protiletadlovou výzbroj - víceúčelovým velkorážným kanónům s velkým náměrem asistovaly protiletadlová děla menší ráže. Navrhovaná konstrukce byla na podzim 1941 odsouhlasena pod jménem "třída Battle" a původní plány počítaly s konstrukcí 16 lodí. První objednávka na 10 plavidel byla poslána v dubnu 1942 a druhá na zbývajících 6 lodí pak následovala v srpnu téhož roku.

Navzdory již poslaným objednávkám probíhala stále mezi hlavouny debata o výsledné konstrukci plavidla. Protože se již na prvních lodích pracovalo, nešly provést další úpravy. Tento fakt vedl ke vzniku několika podverzí, ale to je příběh na jindy.

Ačkoliv byly první lodě spuštěny na vodu v listopadu 1943, docházelo k dalším zpožděním, zejména kvůli opožděným dodávkám kriticky důležitého požárního systému. Nakonec bylo před koncem 2. sv. války dokončeno jen několik lodí třídy Battle, z nichž žádná se nedočkala ostrého nasazení. Většina z nich ale byla zůstala zařazena ve výzbroji dlouho po začátku studené války.

HMS Armada byla jednou z prvních lodí své třídy, ale kvůli zmíněným problémům byla zařazena do výzbroje v červenci 1945. Po navštívení několika přístavů ve Velké Británii byla v roce 1947 umístěna do rezerv, než byla v roce 1949 zařazena do aktivní služby jako součást 3. flotily torpédoborců, operující ve Středozemním moři.

V polovině 50. let se HMS Armada účastnila Suezské krize, ale krátce nato se připojila k domovské flotile. V roce 1960 byla HMS Armada vyřazena ze služby a o pět let později sešrotována.

image
image

Ve War Thunderu najdou testeři Královského námořnictva HMS Armada na 3. úrovni v regulérním tech. stromu. Na rozdíl svých předchůdců byl při vývoji HMS Armada kladen velký důraz na protiletadlovou výzbroj, díky níž bude Armada tou nejvhodnější volbou pro kapitány, kteří chtějí vytvořit pořádnou "bezletovou" zónu.

Primární výzbroj HMS Armada tvoří čtyři 114mm univerzální děla ve dvou věžích, umístěných na přídi. Na rozdíl od svých předchůdců je můstek na lodích třídy Battle umístěn záměrně o něco blíže zádi, takže mají věže na přídi excelentní palné pole jak svisle, tak i vodorovně.

Dobře mířená salva na příd tak může vyřadit z provozu obě věže a loď se tak stane dočasně bezbrannou před útoky z velkých vzdáleností. Potenciální kapitáni tohoto plavidla by tak měli tento fakt vzít v potaz.

Stáhnout tapetu:

Kromě víceúčelových děl má Armada za komínem i jedno 101mm dělo. Hlavní výzbroj doplňuje trojice dvojitých 40mm Boforsů umístěných v plně stabilizovaných věžičkách STAAG u zádě. Nakonec na HMS Armada najdete dva samostatné 40mm kanóny Bofors v okolí můstku.

Roli torpédoborce doplňují dvě čtverné výmetnice 533mm torpéd a slušná max. rychlost okolo 37,5 uzlů (70 km/h).

Kuriozita: Torpédoborce třídy Battle (bitva) byly pojmenovány po důležitých britských vojenských vítězstvích. HMS Armada tak připomíná námořní vítězství nad španělskou armádou v roce 1588.

 

HMS Armada kotví v přístavu a nedočkavě čeká na nové kapitány v uzavřeném betatestu Královského námořnictva ve War Thunderu. Určitě si HMS Armada vyzkoušejte při své cestě tech. stromem Královského námořnictva. Do té doby přejeme dobrý lov a klidnou plavbu!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

14 December 2023

Představujeme Air Superiority!

Rok 2023 zakončíme stylově s úžasnou velkou aktualizací Air Superiority. Několik států dostalo špičkové stíhačky, mezi něž patří F-15, Su-27 a J-11, Mirage 4000 a JAS39. Zavedli jsme VIII. úroveň pro bojová vozidla a následně i nové tanky: M1A2 SEP2, Leopard 2A7V, T-90M, VT-4A1, Strv 122B+ a Challenger 3 (TD)! Spojené státy dostanou skvělou loď USS Roanoke a několik dalších lodí za jiné národy, zatímco je tu pro letadla mapa Sopečné údolí, zasazená do krásné krajiny ruského poloostrova. Byla také přidána možnost používat univerzální zálohy během bitvy a výukové mise pro používání leteckých střel a přepracovali jsme grafiku všech typů ohně pro vozidla a hořící budovy, aby vypadaly obecně lépe.

Explore the Story

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info