Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Breda 501 je italský prototyp kolového stíhače tanků z konce války, který byl postaven na zkušenostech získaných během bojů v severní Africe. Tankisté War Thunderu budou moci již brzy vyzkoušet smrtící Bredu 501 - v nadcházející aktualizaci 1.85!

 Stručně: Obratné šasi náklaďáku s lehce pancéřovanou, ale efektivní nástavbou vyzbrojenou silným protitankovým 90mm dělem.

Něco z historieshow

Během bojů v severní Africe italští vojenští představitelé rychle docenili účinnost svého těžkého 90mm protiletadlového děla, které bylo běžně umístěno na víceúčelových náklaďácích. Z děla se kromě ničení letadel vyklubal účinný nástroj i na ničení tanků - dokázal prorazit pancíř prakticky jakéhokoliv spojeneckého vozidla, na které Italové v pouštích severní Afriky narazili. Nicméně i když se díky umístění na korbu náklaďáku dalo s dělem poměrně snadno manipulovat, vysoký profil vozidla a nedostatek pancéřování znamenal, že osádka byla ohrožena i palbou z ručních zbraní puškové ráže, vůbec nemluvě o šrapnelech z blízkých explozí. V roce 1942 se vedení armády rozhodlo vytvořit seznam požadavků na nové vozidlo, které by pokračovalo v osvědčené linii dělového náklaďáku, avšak s cílem vylepšit jeho ochranu a mobilitu. Nové vozidlo mělo být navrženo jako dedikované samohybné dělo, určené jen a pouze pro podporu obrněných jednotek v boji s tanky protivníka. Krátce poté začali ve firmě Breda pracovat na vozidle splňujícím tyto požadavky. Breda postavila svůj nový stroj na šasi již existujícího náklaďáku a přidala pancíř na předek a boky auta. 90mm dělo pak bylo umístěno do otevřeného střeliště v zadní části vozidla. V roce 1943 byl dokončen prototyp a pod označením Breda 501 začal být testován. Ačkoliv si Breda 501 vedl při zkouškách dobře, další vývoj a potenciální sériovou výrobu zhatila italská kapitulace koncem roku 1943. Projekt byl nakonec zrušen podpisem příměří. Bylo vyrobeno jen několik prototypů Bredy 501, z nichž žádný se nedočkal bojového nasazení.

Ve War Thunderu bude Breda 501 kolový stíhač tanků na 3. úrovni přicházejícího italského tech. stromu v aktualizaci 1.85. Pro fanoušky rychlých a velmi obratných vozidel bude Breda 501 další nutnou koupí, protože tento Ital není jen velmi rychlý, ale i smrtící.

image
image

Dominantou tohoto obratného stroje je bezesporu jeho 90mm protitankové dělo, vyčnívající z otevřeného střeliště. Ačkoliv je často zastíněno nechvalně proslulou “osmaosmdesátkou”, je italské 90mm dělo svému německému protějšku po mnoha stránkách podobné.

Dělo samotné nabízí dobré balistické vlastnosti a i méně zkušení tankisté nebudou mít problém s jeho použitím na střední a velké vzdálenosti. Navíc mají velitelé tohoto vozidla na výběr z dvou typů průrazné munice.

Vynikající palebnou sílu doplňuje stejně dobrá mobilita. Breda 501 se dokáže na zpevněném povrchu rozjet až na 53 km/h. Na rozdíl od většiny ostatních kolových vozidel se s Bredou 501 nemusíte bát ani těžšího terénu.

 
Stáhnout tapetu:

Velká palebná síla a mobilita ale s sebou zákonitě nese daň ve formě slabšího pancéřování a odolnosti. Ani Breda 501 není výjimkou - se svými 30 mm předního pancíře má problém s palbou z čehokoliv většího, než těžkého kulometu. Jeho boční pancíř pak zastaví maximálně střelbu ze zbraní puškové ráže. Navíc otevřená korba vozidla vůbec nechrání většinu z pětičlenné osádky vozidla před nálety a dělostřelectvem. Proto se, pokud vezmete Bredu 501 do bitvy, vyplatí být neviděn a využívat každé dostupné krytí.

Breda 501 se ukáže v pozemních bitvách War Thunderu jako součást dlouho očekávaného stromu italských bojových vozidel v aktualizaci 1.85. Určitě si italský Pakwagen vyzkoušejte, když budete postupovat stroji italských bojových vozidel - již velmi brzy. Tak zatím, tankisté!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

14 December 2023

Představujeme Air Superiority!

Rok 2023 zakončíme stylově s úžasnou velkou aktualizací Air Superiority. Několik států dostalo špičkové stíhačky, mezi něž patří F-15, Su-27 a J-11, Mirage 4000 a JAS39. Zavedli jsme VIII. úroveň pro bojová vozidla a následně i nové tanky: M1A2 SEP2, Leopard 2A7V, T-90M, VT-4A1, Strv 122B+ a Challenger 3 (TD)! Spojené státy dostanou skvělou loď USS Roanoke a několik dalších lodí za jiné národy, zatímco je tu pro letadla mapa Sopečné údolí, zasazená do krásné krajiny ruského poloostrova. Byla také přidána možnost používat univerzální zálohy během bitvy a výukové mise pro používání leteckých střel a přepracovali jsme grafiku všech typů ohně pro vozidla a hořící budovy, aby vypadaly obecně lépe.

Explore the Story

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info