Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Sho’t je izraelskou verzí britského tanku Centurion, která byla zařazena do výzbroje IDF koncem 50. let minulého století. Již brzy budou mít fanoušci britských tanků příležitost velet exotické verzi izrealského Centurionu, vybavenou silnějším motorem a dodatečným pancéřováním. Představujeme krále pouště - již brzy v aktualizaci War Thunderu 1.85!

 Stručně: Pozdější verze izraelského Centurionu, vyzbrojená pancéřováním ERA, silnějším motorem a izraelskou verzí osvědčeného děla L7 (pojmenované Sharir) s rozšířenými možnostmi použitelné munice.

Pre-order - Sho’t Kal Dalet Pack
Obsahuje:
 • Tank Sho’t Kal Dalet (5. úroveň, Velká Británie) - dostupný po vydání aktualizace 1.85;
 • Prémiový účet na 15 dní;
 • 2000 Zlatých orlic;
 • Předobjednávkový bonus: unikátní emblém Formace Ga'ash;
 • Předobjednávkový bonus: unikátní titul "Zhouba".
Něco z historieshow

Koncem 50. let uzavřel Izrael s Velkou Británií v reakci na tehdejší přezbrojovací snahy Egypta smlouvu o nákupu tanků Centurion Mk.5. Dodávky pokračovaly i v 60. letech a Izrael tak v předvečer šestidenní války v roce 1967 disponoval více než 300 tanky Centurion.

Ačkoliv byl v té době Centurion, nebo-li Sho’t, jak mu říkali Izraelci, nejmodernějším tankem ve výzbroji IDF, mezi izraelskými osádkami nebyl moc oblíben kvůli zvýšené nespolehlivosti v pouštních podmínkách. V květnu 1967 padlo i proto rozhodnutí modernizovat tyto tanky a provést zástavbu silnějšího a spolehlivého naftového motoru Continental. Mezi další vylepšení patřila nová převodovka, větší palivové nádrže a další.

V následujících konfliktech na Blízkém východě koncem 60. a začátkem 70. let pak Sho’t prokázal svou bojovou efektivitu. Nicméně po devastující ztrátě tanků během Jomkippurské války si izraelští konstruktéři uvědomili důležitost ochrany osádky a začali pracovat na vlastním tanku, který později získal jméno Merkava.

Mezitím musela být vozidla již zařazena do výzbroje modernizována, aby se v dalších konfliktech již neopakovaly ztráty z Jomkippurské války. Modernizace se soustředila zejména na montáž pancéřování ERA Blazer na tanky Sho’t Kal a Magach, což snížilo efektivitu dopadající kumulativní munice.

Vylepšený tank dostal jméno Sho’t Kal Dalet. Během izraelské invaze do Libanonu v roce 1982 si proti PTŘS a raketometům vedl dobře.

Sho’t Kal Dalet byl poslední sériově vyráběnou verzí izraelského Centurionu, než ho nahradila modernější Merkava. Celkově Izrael zakoupil a používal více než 1100 tanků Centurion, z nichž omezené množství slouží dodnes v podpůrných rolích jako bojová vozidla pěchoty a raketometná vozidla.

image
image

Ve War Thunderu najdete Sho’t Kal Dalet na 5. úrovni britských bojových vozidel jako nový prémiový stroj, který nabízí blízkovýchodní náhled na dobře známý tank Centurion. Na rozdíl od svých standardních sourozenců nabízí Sho’t Kal Dalet vylepšení v mnoha ohledech - od lepší mobility až po ochranu před kumulativní municí, díky kterým je stroj nejen univerzálnější, ale lépe se také hodí do rychlých bitev na vysokých úrovních.

Nejviditelnější rozdíl mezi Sho’t Kal Dalet a jakýmkoliv standardním Centurionem je přítomnost reaktivního pancéřování Blazer ERA, které se nachází na předku a stranách tanku. Stejně jako u Magachu 3, i zde nabízí Blazer ERA zásadně lepší ochranu před výkonnou HEAT municí, která se často v bitvách nejvyšších úrovní používá. Proto určitě nejednou zachrání tank před předčasným odjezdem do hangáru.

Stáhnout tapetu:

Navíc byl standardní benzínový motor Rolls-Royce Meteor o výkonu 650 koní nahrazen silnějším naftovým motorem Continental o výkonu 750 koní. Díky silnějšímu motoru v kombinaci s novou převodovkou je Sho’t Kal Dalet oproti standardním britským verzím o hodně rychlejší. Sho’t bude nejrychlejší z různých verzí Centurionu ve hře - dokáže vyvinout rychlost až 48 km/h!

Navzdory těmto rozdílům je ten nejzásadnější rozdíl mezi Sho’t Kal Dalet a dalšími vozidly v britském stromě spojený s jeho palebnou silou. I když izraelská verze používá známé britské dělo Royal Ordnance L7, Sho’t Kal Dalet dovoluje použití velmi dobré munice APFSDS, HESH a dokonce i HEAT-FS, což z něj dělá první vozidlo v britském stromě s touto schopností! Velitelé, kteří mají slabost pro kulomety určitě využijí širokou nabídku, kterou v tomto směru Sho’t nabízí. Tu tvoří známý M2 .50 cal a také koaxiální kulomet ráže 7,62 mm a další dvojice 7,62mm kulometů namontovaná na střeše věže.

 
 •  ​​​​​​
 •  ​​​​​​

Značně vylepšený výkon Sho’t Kal Dalet a jeho poměrně unikátní vzhled činí toto vozidlo velmi zajímavým. Dále je potřeba zmínit, že díky svému prémiovému statusu nabízí Sho’t vyšší odměny za každou akci provedenou v bitvě, čímž značně zrychluje váš postup na nejvyšší úrovně britského stromu bojových vozidel.

Sho’t Kal Dalet lze získat zakoupením speciálního balíčku v našem online obchodě a do hry se dostane s vydáním nadcházející aktualizace 1.85. Do té doby sledujte novinky a dozvíte se více o další velké aktualizaci War Thunderu. Šťastný lov, velitelé!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

20 December 2022

Zbrusu nová letadla 4. generace VIII. úrovně s ikonickou trojicí F-16, MiG-29 a Tornado! Výběr více než 40 nových a aktualizovaných modelů letadel, bojových vozidel a plavidel. Nové modely lodních osádek s přepracovaným hlasovým doprovodem pro námořní události, mechanika odhazování palivových nádrží, dvě nové mapy a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších aktualizací a změn! Připravte se, do War Thunderu dorazili vrcholní predátoři!

 

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info