Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

M3 Bradley je součástí rodiny amerických bojových vozidel Bradley, které byly zařazeny do výzbroje americké armády počátkem 80. let. Tankisté se mohou těšit na toto ikonické a dlouho očekávané vozidlo již v nadcházející aktualizaci War Thunderu 1.85!

 

Stručně: Vysoce mobilní americký pásový průzkumný stroj vyzbrojený rychlopalným kanónem a smrtícími PTŘS.

Něco z historiehide

Vývoj vozidla Bradley začal koncem 50. let minulého století, když americká armáda začala hledat náhradu za zastarávající M113 APC. Navzdory tomu, že vývoj začal poměrně brzy, nedostal se nástupce M113 do výzbroje americké armády ani v následujících dvaceti letech.

Důvodem byly neustále se měnící specifikace, požadavky a vojenské doktríny, které neustále zasahovaly do vývoje. Neustále se měnící požadavky pak byly důsledkem různých technických a politických problémů, které během vývoje vyvstaly.

Nakonec v roce 1978 byl finální design představen armádě, která o dva roky později dala zelenou sériové výrobě. Bradley, pojmenovaný po americkém generálovi z 2. sv. války Omaru Bradleym, vznikl ve dvou verzích, které se od sebe vzhledově moc nelišily.

Zatímco byl M2 Bradley zamýšlen jako BVP, schopný převážet a podporovat pěchotní jednotky, verze M3 Bradley CFV (Cavalry Fighting Vehicle) měla provádět průzkumné a výzvědné činnosti. Schopnost převážet pěchotu nahradil vylepšený komunikační systém a větší zásoba munice.

Bradley byl zařazen do výzbroje americké armády v roce 1981 a během operací v Zálivu a dalších konfliktech se dočkal důkladné zkoušky ohněm. Navzdory několika neúspěšným pokusům o náhradu Bradleyho novým vozidlem zůstává tento stroj ve výzbroji americké armády dodnes - celkově bylo vyrobeno přes 6500 vozidel.

image

image

Ve War Thunderu bude Bradley prvním bojovým vozidlem pěchoty, které se objeví v americkém stromě bojových vozidel v aktualizaci 1.85. Extrémně mobilní a dobře výzbrojený dokáže Bradley vyvolat strach i ve velitelích sedídích v nejsilněji pancéřovaných bitevních tancích!

Tak jako většina ostatních vozidel této třídy, i M3 Bradley je jen lehce pancéřovaný a odolá tak maximálně palbě z těžkého kulometu, nebo lehkého kanónu - a to díky jeho laminátovo-hliníkovém pancéřování. I když toto řešení nenabízí kdovíjak dobrou ochranu, je velmi lehké, což má pozitivní vliv na mobilitu vozidla.

Stáhnout tapetu:

Když už jsme zmínili mobilitu - M3 Bradley dokáže díky svému naftovému motoru o výkonu 600 koní vyvinout rychlost až 66 km/h na silnici. To z něj sice nedělá nejrychlejší vozidlo své třídy, ale je to více než dostačující na rychlý pohyb na bojišti a vymanévrování potenciálních protivníků, a to i v relativně obtížném terénu.

Kuriozita: Strastiplný vývoj BVP Bradley byl ztvárněn v satirické komedii "Války Pentagonu" podle stejnojmenné knihy, jejíž autor se podílel na vývoji vozidla.

M3 Bradley je vyzbrojen 25mm kanónem, takže se na boj s nepřátelskými tanky s jejich kompozitním a reaktivním pancířem zepředu moc nehodí. Když ale využijete jeho excelentní mobility, dokáže M3 Bradley prorazit relativně tenký boční pancíř většiny bitevních tanků a díky velmi slušné kadenci 200 výstřelů za minutu během okamžiku napáchat výrazné škody.

 

Budoucí velitelé Bradley se nevyhnutelně občas ocitnou v situaci, kdy se nemohou dostat nepříteli do boku, nebo je moc daleko na efektivní použití hlavňové výzbroje. V takovém případě určitě rádi uslyšíte, že Bradley má po bocích věže výmetnice PTŘS typu TOW. Dobře známé střely TOW jsou efektivní a přesné i na velké vzdálenosti a dokáží ohrozit z přední strany i nepřátelské bitvní tanky.

Zároveň je ale důležité zdůraznit, že ze systému TOW nelze střílet za jízdy při větších rychlostech. Osádky vozidel Bradley musely při přesunech sundávat výmetnice z věže, protože při vyšších rychlostech hrozilo jejich odtržení ze závěsů. Toto bude simulováno i ve hře - výmetnice se budou automaticky zatahovat a vysunovat v závislosti na rychlosti jízdy.

Dlouho očekávaný M3 Bradley konečně dorazí do War Thunderu - v nadcházející aktualizaci 1.85. Bude dostupný všem tankistům na nejvyšší úrovni tech. stromu amerických bojových vozidel. Zatím sledujte novinky a dozvíte se více o další velké aktualizaci. Tak zatím, tankisté!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

20 December 2022

Zbrusu nová letadla 4. generace VIII. úrovně s ikonickou trojicí F-16, MiG-29 a Tornado! Výběr více než 40 nových a aktualizovaných modelů letadel, bojových vozidel a plavidel. Nové modely lodních osádek s přepracovaným hlasovým doprovodem pro námořní události, mechanika odhazování palivových nádrží, dvě nové mapy a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších aktualizací a změn! Připravte se, do War Thunderu dorazili vrcholní predátoři!

 

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info