Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Rádi bychom vám představili novou třídu letadel ve War Thunderu a také řekli něco víc o řízených střelách typu vzduch-vzduch a dalších nových fíčurách leteckých bitev, na kterých začneme pracovat po vydání aktualizace 1.85 “Supersonic”.

 

Letadla jsou od počátku velmi důležitou součástí War Thunderu, přece jen to je první typ stroje, který se ve hře objevil. Od počátku War Thunderu jsme vytvořili více než 650 modelů letadel - to je největší digitální interaktivní kolekce na světě. A to nejsou jenom grafické modely, ale zároveň jsme implementovali jejich letové charakteristiky, výzbroj a další systémy.

Původně jsme se úmyslně soustředili na zlatý věk vrtulových letadel a úsvit proudových strojů, protože tato letadla nejlépe demonstrují pilotní schopnosti a dovednosti. Řízené střely se zdály být stejně účinné u všech pilotů nehledě na jejich schopnosti, což nám bránilo je implementovat do hry. Protože se ale o ně naše komunita začala zajímat víc a víc jsme se rozhodli začít tento problém studovat do podrobna a zkusit přijít s řešením, díky kterému bychom mohli tuto funkci implementovat do hry.

Už více než před rokem jsme provedli první interní herní testy nových systémů a nového typu letadel. Konečně jsme ve stavu, kdy to všechno můžeme představit našim hráčům. Je tu nový věk letectví ve War Thunderu - letadla 6. úrovně!

První letadla 6. úrovně a střely typu vzduch-vzduch

V aktualizaci 1.85 “Supersonic” představíme první nadzvukové proudové stroje: sovětský MiG 19PT, americký F-100D Super Sabre a britský Gloster Javelin Mk.9. Všechna tato letadla jsou nadzvuková a vyzbrojená novým typem výzbroje - střelami vzduch-vzduch s infračerveným (tepelným) naváděním.

Střely vzduch-vzduch jsou novým typem výzbroje ve hře. Historicky se první střely tohoto typu objevily v druhé polovině 20. století s cílem přinést zbraň schopnou zasahovat cíle i v extrémně vysokých rychlostech. Relativní rychlosti proudových stíhaček byly tak vysoké, že piloti přestali být efektivní při použití hlavňové výzbroje.

Střely vzduch-vzduch mají stejně jako letadla za sebou dlouhou historii vývoje. Moderní řízené střely jsou velmi výkonné při vyhledávání a zaměřování cíle a jejich obratnost převyšuje tu moderních proudových letadel.

Pokud dnes naváděná střela zaměří svůj cíl, je pravděpodobné, že ho i zasáhne. Tak tomu ale v minulosti vždy nebylo. První střely typu vzduch-vzduch měly omezené parametry týkající se vzdálenosti na zaměření cíle a možného přetížení při snaze cíl udržet zaměřený. Pro zaměření cíle potřebovala střela určitý čas, po který musel pilot svůj cíl udržet v poměrně úzké výseči.

Po zaregistrování zaměření mohl pilot cíle poměrně jednoduše uniknout - ať už náhlými manévry, nebo namířením letadla směrem ke slunci - infračervené navádění se není schopné vypořádat s tak silným světelným zářením.

Všechny tyto vlastnosti a omezení najdete i ve hře a i díky tomu věříme, že nový typ výzbroje nezmění dramaticky hratelnost v leteckých bitvách, ale místo toho přinese nové možnosti.

Nové systémy a vyvážení

Nový typ výzbroje nedostanou jen letadla, ale i vrtulníky. Ty dostanou nové typy obranných systémů pro boj se střelami vzduch-vzduch: klamné cíle, infračervené tlumiče výfukového systému a zarušovací opto-elektronické systémy. To snižuje účinný dostřel střel vzduch-vzduch při vystřelení z jednoho vrtulníku na druhý a zároveň dovolí přerušení navádění pro zachování použitelnosti hlavňové výzbroje.

Zároveň přidáme simulaci vizuální detekce odpálené střely, která se bude zobrazovat v uživatelském rozhraní. To bude záležet na dané schopnosti osádky.

Doufáme, že tyto změny rozšíří a diverzifikují hru, a že se vám budou líbit. Těšíme se na vaše názory, uvidíme se na nebi!

Často kladené otázky

Otázka: Přidáte do hry F-4/F-16/F-22/Su-27 atd.?

Další vývoj směřující k modernějším letadlům je možný, ale rozhodně nebude postupný - vyžaduje to hlubokou analýzu možností každého stroje a jeho vliv na vyvážení hry. Kromě toho neznamená přidání konkrétního letadla i přidání všech dostupných zbraňových systémů pro daný stroj.

Otázka: Nějaké plány na Tu-95 nebo B-52?

Pochybujeme o tom, že by strategické bombardéry byly nutné, ale některé taktické bitevníky, i ty podzvukové se možná ve hře objeví.

Otázka: Co letecké radary a radarem naváděné střely?

Ty se možná ve War Thunderu objeví za předpokladu, že budou jednoduché k použití, naučení a nebudou mít zásadní dopad na hratelnost hry a její vyvážení. Pokud na nich začneme pracovat, budeme vás informovat.

Otázka: Vrtulníky mohou nést poměrně pokročilé střely vzduch-vzduch. Neovlivní to vyvážení hry?

Je to tak, vrtulníky začaly dostávat tento typ výzbroje v pozdějších fázích. Jednalo se o pokročilejší a efektivnější jednotky, například AIM-9L a R-60. Vrtulníky nejsou zdaleka tak obratné jako letadla a tepelná stopa jejich motorů je také značně menší, což zkracuje vzdálenost nutnou pro zaměření střely. To přirozeně vyvažuje boj vrtulníků s proudovými stroji: proudová stíhačka je dynamičtější, ale vrtulník může pálit střely i na vzdálenosti převyšující dostřel jeho hlavňové výzbroje. Pokud se vrtulník potká se střelou vzduch-vzduch, nebude ve značné nevýhodě - zejména díky plánovaným protiopatřením, jako jsou klamné cíle a rušící systémy.

Otázka: Co protiopatření pro letadla?

Objeví se ve hře spolu s letadly, které tyto systémy používaly.

Otázka: Plánujete přidat střely vzduch-vzduch pro existující letadla ve hře?

Je to možné, pokud daný stroj tuto výzbroj používal.

Otázka: Budou nějaké změny v BR u letadel 5. úrovně a proti jakým protivníkům budou nově přidaná letadla bojovat? Nebudou moc efektivní vůči existujícím letounům ve hře?

BR pro nové letouny bude vybráno na základě jejich schopností a schopností jejich potenciálních protivníků. Kromě toho u nich najdete řady funkcí a omezení jako u jejich reálných předloh, díky kterým budou mít šanci i letadla ve hře.

Otázka: Budou letadla 6. úrovně dostupné ve hře hned po vydání aktualizace 1.85, nebo budou součástí CBT?

Ano, budou dostupné ihned po vydání aktualizace 1.85. Neplánujeme pro ně uzavřenou betu.

Otázka: Budou letadla 6. úrovně i pro ostatní národy?

Ano, plánujeme přidat letadla 6. úrovně i ostatním národům, pracujeme na nich.

Otázka: Znamená příchod letadel 6. úrovně, že se již neobjeví žádné další vrtulové stroje z 2. sv. války?

Ne, pracujeme i na letadlech z 30. až 50. let.

Otázka: Bude ve hře i sonický třesk?

Ano. Jak zvukový efekt, tak i ten grafický ve formě the Prandtl–Glauertovy singularity.


Předobjednávka - balíček Sabre
Pre-order - Sabre Pack
Obsahuje:
 • F-86 Sabre Skyblazers (5. úroveň USA) - dostupný po vydání aktualizace 1.85;
 • 2000 Zlatých orlic;
 • Prémiový účet na 15 dnů;
 • Unikátní model pilota;
 • Předobjednávkový bonus: unikátní emblém "Šavlozubý tygr";
 • Předobjednávkový bonus: unikátní titul "Skyblazer".
Předobjednávka - balíček Reaper
Pre-order - Reaper Pack
Obsahuje:

 • Meteor F.Mk.8 Reaper (5. úroveň Velká Británie) - dostupný po vydání aktualizace 1.85;
 • 2000 Zlatých orlic;
 • Prémiový účet na 15 dnů;
 • Předobjednávkový bonus: unikátní emblém "Reaper";
 • Předobjednávkový bonus: unikátní titul "Reaper".
Pre-order - MiG-15 Pack
Předobjednávka - Balíček MiG-15 IŠ
Obsahuje:
 • MiG-15bis IŠ (5. úroveň SSSR) - dostupný po vydání aktualizace 1.85;
 • 2000 Zlatých orlic;
 • Prémiový účet na 15 dnů;
 • Předobjednávkový bonus: unikátní emblém "Tříhlavý drak";
 • Předobjednávkový bonus: unikátní titul "Fire-raiser".
Bundl "Proudová síla" -30%
Bundl obsahuje:
 • Předobjednávka - Balíček MiG-15;
 • Předobjednávka - Balíček Sabre
 • Předobjednávka - Balíček Reaper;

Tato nabídka platí jen pro PC, Mac a Linux. Nové balíčky budou dostupné na platformách PS4 a Xbox One po vydání aktualizace 1.85. Hráči na PS4 a Xbox One budou moci získat předobjednávkové bonusy v prvních dvou týdnech po začátku prodeje nových balíčků.

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

20 December 2022

Zbrusu nová letadla 4. generace VIII. úrovně s ikonickou trojicí F-16, MiG-29 a Tornado! Výběr více než 40 nových a aktualizovaných modelů letadel, bojových vozidel a plavidel. Nové modely lodních osádek s přepracovaným hlasovým doprovodem pro námořní události, mechanika odhazování palivových nádrží, dvě nové mapy a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších aktualizací a změn! Připravte se, do War Thunderu dorazili vrcholní predátoři!

 

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info