Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

SM.92 je prototyp italské těžké stíhačky z konce války vyvinutý na základech svého předchůdce SM.91. Ačkoliv se tento dvouocasý válečný stroj na frontovou linii nikdy nepodíval, budou moci italští piloti kompletně otestovat jeho konstrukci v bitvě v nadcházející aktualizaci War Thunderu 1.87!

 

 

Ve zkratce: Odlehčená a dále vylepšená verze italské prototypové těžké stíhačky SM.91 s univerzálnější výzbrojí.

Něco z historie
 

I když těžká stíhačka SM.91 již dříve prokázala dobré letové charakteristiky, ukázalo se, že je na svou zamýšlenou roli zachytávání bombardérů moc těžká. Kromě toho nedosahovala původních hodnot max. rychlosti a stoupavosti, jaké Regia Aeronautica požadovala.

Proto padlo rozhodnutí tyto nedostatky napravit úpravou konstrukce. Italští inženýři si brzy uvědomili, že jedinou cestou jak toho dosáhnout je snížení hmotnosti letounu. Došlo tedy k zásadním zásahům do konstrukce.

Kokpit byl přesunut do levého trupu, čímž došlo k odstranění gondoly uprostřed, dálkově ovládaná věž byla zaintegrována do zadního kormidla a proběhly další menší změny konstrukce. Redesign draku a snížená hmotnost přispěla k lepší letovým charakteristikám stroje.

Nakonec byla konstrukce odsouhlasena v roce 1943 byl vyroben jeden prototyp SM.92. V té době už ale válka v Itálii skončila a SM.92 se testoval do roku 1944 výhradně s německými výsostnými znaky. Během jednoho z testů ale na prototyp omylem zaútočila italská stíhačka C.205 a letoun těžce poničila. Nakonec byl jediný prototyp SM.92 o něco později zničen při spojeneckém bombardování.

image
 

Ve War Thunderu se SM.92 objeví jako těžká stíhačka na 4. úrovni italského tech. stromu letectva - s vydáním nadcházející aktualizace 1.87. Na rozdíl od svého předchůdce je SM.92 o něco rychlejší a obratnější díky nižší hmotnosti a nabízí také širší škálu nabízené výzbroje.

Největším rozdílem mezi SM.91 a SM.92 jsou letové výkony. Ačkoliv je to stále dvoumotorový těžký stíhač, byla hmotnost SM.92 snížena o několik stovek kilogramů díky odstranění kokpitu uprostřed a jeho integraci do levého trupu. Díky tomu se mírně zvýšila rychlost stroje na 615 km/h ve středních výškách a zároveň se trochu zlepšila celková ovladatelnost a stoupavost.

Dalším rozdílem mezi SM.92 a SM.91 je výzbroj. Místo letadla drtící konfigurace šesti 20mm kanónů na SM.91 najdete u SM.92 více hlavní na úkor jejich ráže. Jinými slovy je SM.92 vybaven jen třemi 20 kanóny, které doplňují čtyři těžké kulomety Breda-SAFAT ráže 12,7 mm.

Dále je nutno zmínit, že tato palebná síla je rozmístěna po obou trupech, konkrétně v jejich nosech a na centrální části křídla - zbraně jsou umístěné poměrně daleko od sebe a je tak o něco těžší trefit nepřítele mimo nastavenou vzdálenost soustřelu.

sm_92_06_1280h720_bdb9bfa6d972e226c3aa9c

 

Kromě dopředné výzbroje chrání zadní polosféru letadla jedna dálkově ovládaná věž s těžkým kulometem, integrovaná v zadní části stroje do výškovky. Pokud to stále některým pilotům nestačí, u SM.92 najdete stejnou sekundární výzbroj, jako u jeho předchůdce.

 

Tímto děkujeme Paolo Miana z kulturní asociace Gli Archivi Ritrovati za jejich pomoc s archivy SIAI-Marchetti a materiály k letounům SM91/92. Bez jejich pomoci by tato unikátní letadla ve War Thunderu nemohla existovat.

 

SM.92 se objeví v řadách Regia Aeronautica spolu s vydáním nadcházející aktualizace 1.87. Mezitím sledujte pozorně novinky, ať vám neunikne nic z chystané aktualizace, která se ve hře objeví již velmi brzy. Do té doby přejeme čisté nebe, piloti!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

20 December 2022

Zbrusu nová letadla 4. generace VIII. úrovně s ikonickou trojicí F-16, MiG-29 a Tornado! Výběr více než 40 nových a aktualizovaných modelů letadel, bojových vozidel a plavidel. Nové modely lodních osádek s přepracovaným hlasovým doprovodem pro námořní události, mechanika odhazování palivových nádrží, dvě nové mapy a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších aktualizací a změn! Připravte se, do War Thunderu dorazili vrcholní predátoři!

 

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info