Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Do Projektu třídy 26 a 26bis patří šestice sovětských křižníků z druhé poloviny 30. let postavená na základech italské třídy lehkých křižníků. Již brzy budou mít kapitáni War Thunderu šanci zhostit se velení nad vedoucí lodí své třídy - Kirovu - spolu s vydáním aktualizace 1.87!

 

Ve zkratce: Sovětský lehký křižník z 30. let, který se od ostatních lodí své třídy liší svou devastující palebnou silou.

 
Něco z historie:

 

Po devastující občanské válce a poničeným průmyslem nemohl mladý Sovětský svaz ani myslet na stavbu nových a velkých válečných plavidel. Zástupci Sovětského svazu se tak kvůli plánům na rozšíření svého námořnictva obrátili o pomoc do zahraničí.

 

Pomocnou ruku jim nakonec podali Italové, když Sovětům prodali plány na stavbu lehkého křižníku třídy Condottieri včetně potřebných těžkých strojů. Inženýři začali pracovat na úpravách plavidla pro sovětskou potřebu, což zahrnovalo mimo jiné i nové trojité věže. Projekt byl schválen v listopadu 1934 a dostal označení Projekt 26.

 

V plánu bylo postavit celkem šest křižníků Projekt 26 po dvojicích - každá dvojice byla mírně upravena díky zkušenostem získaných z předešlého páru. Kýl Kirovu, tedy vedoucí a prototypové lodi své třídy, byl položen v říjnu 1935 jen s mírným zpožděním oproti původnímu plánu.

 

Kirov byla spuštěna na vodu koncem roku 1936 a v září 1938 byla zařazena k Baltské flotile. Po krátké bojové epizodě v Zimní válce byl Kirov brzy po invazi do Sovětského svazu v roce 1941 uvězněn uprostřed německých minových polí mezi Kronstadtem a Leningradem.

 

Válečné plavidlo strávilo ve zdejších vodách většinu války, kdy nabízelo palebnou podporu obléhaným obráncům Leningradu. Krátce po konci války byl Kirov značně poničen po najetí na německou minu. Po opravách byla loď koncem 40. let kompletně předělána a v 60. letech sloužila jako výcvikové plavidlo. V únoru 1974 byla loď po téměř čtyřech dekádách služby sešrotována.

 

image
image

 

Kirov se objeví ve hře v rámci nadcházející aktualizace 1.87 jako lehký křižník v sovětském stromě námořnictva. Ačkoliv podle Londýnské úmluvy patří do kategorie těžkých křižníků, rozhodli jsme se přidat Kirov jako lehký křižník - nejen proto, že byl s touto klasifikací Sověty postaven, ale i proto, že jeho celkový bojový výkon ani náhodou nedosahuje na tehdejší opravdové těžké křižníky jiných zemí.

 

Co dělá z Kirovu těžký křižník, alespoň dle Londýnské úmluvy, je její hlavní výzbroj, sestávající ze tří trojitých 180mm baterií. Tato silná hlavní výzbroj dokáže způsobit svému cíli enormní poškození. Ale kvůli velké ráži se nedá čekat, že by Kirov střílel kdovíjak rychle.

 

Kirov historicky nemohl ze své hlavní výzbroje střílet moc rychle, také kvůli stísněným podmínkám v neoddiskutovatelně poddimenzovaných věžích. Tento velký nedostatek bude přítomen i ve hře, kdy Kirov bude mít ve srovnání s ostatními lehkými křižníky ve hře zásadně pomalejší přebíjení hlavních děl.

 

image
Stáhnout tapetu:

Hlavní výzbroj doplňuje šestice 100mm víceúčelových děl rozdělených po trojicích po bocích lodi. Ta přijdou vhod zejména při bojích na kratší vzdálenost zatímco se hlavní děla přebíjejí. Tato děla mohou střílet i munici s rádiovou roznětkou, ideální pro boj s letadly. Kapitáni Kirovu mohou použít i dvě trojité výmetnice torpéd po bocích plavidla.

 

Protiletadlovou výzbroj Kirovu doplňuje sedm 45mm děl a tři 12,7mm kulomety. Při použití se 100mm děly se jedná o docela efektivní protiletadlovou sílu, díky které se její kapitán nemusí v kombinovaných bitvách cítit bezbranně.

 

Kuriozita: Dvě ze tří hlavních baterií Kirovu se zachovaly a jsou součástí petrohradského památníku - města, které chránily před německou okupací.

Kirov dokáže vyvinout rychlost až 36 uzlů (66,5 km/h), což je srovnatelné s ostatními lehkými křižníky ve hře.

 

Kirov chrání 50 mm pancíře po obvodu a na věžích a dalších 150 mm na předku věží. Díky tomu je srovnatelný s ostatními plavidly ve hře, co se týče pancéřování věží, má oproti mnohým mírný náskok.

 

cruiser_kirov_07_1280h720_4e6481499779d2cruiser_kirov_02_1280h720_ff0b00de6a2f52cruiser_kirov_04_1280h720_33bcedf6214cdecruiser_kirov_05_1280h720_4560e99267f980

 

Celkem vzato dokáže Kirov do jediné salvy nacpat obrovské množství potenciálního poškození a v rukách zkušeného kapitána může na bojišti způsobit mnoho chaosu. Podle ostatních parametrů je to silná střední třída schopná vyrovnat se s většinou myslitelných námořních situací.

 

Kirov byl spatřen na horizontu a prý již nastavil kurz do námořních bitev War Thunderu - jeho příjezd se čeká spolu s vydáním nadcházející aktualizace 1.87. Do té doby přejeme klidnou plavbu, kapitáni!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

14 December 2023

Představujeme Air Superiority!

Rok 2023 zakončíme stylově s úžasnou velkou aktualizací Air Superiority. Několik států dostalo špičkové stíhačky, mezi něž patří F-15, Su-27 a J-11, Mirage 4000 a JAS39. Zavedli jsme VIII. úroveň pro bojová vozidla a následně i nové tanky: M1A2 SEP2, Leopard 2A7V, T-90M, VT-4A1, Strv 122B+ a Challenger 3 (TD)! Spojené státy dostanou skvělou loď USS Roanoke a několik dalších lodí za jiné národy, zatímco je tu pro letadla mapa Sopečné údolí, zasazená do krásné krajiny ruského poloostrova. Byla také přidána možnost používat univerzální zálohy během bitvy a výukové mise pro používání leteckých střel a přepracovali jsme grafiku všech typů ohně pro vozidla a hořící budovy, aby vypadaly obecně lépe.

Explore the Story

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info