Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Leclerc S1 je první sériovou verzí francouzského bitevního tanku, který vznikl během 80. let jako náhrada za zastaralý AMX-30. Již brzy francouzští tankisté dostanou pod ruce jeden z nejpožadovanějších přídavků, který do hry konečně dorazí v nadcházející aktualizaci 1.89!

 

Ve zkratce: Francouzský bitevní tank vyvinutý během 80. let, jehož modernizované verze dnes tvoří páteř francouzských obrněných jednotek!

Něco z historie

Vývoj bitevního tanku Leclerc se datuje až do roku 1964, ve kterém francouzská armáda zadala studii na nalezení náhrady za tank AMX-30, který byl v té době zařazován do výzbroje. Počátkem 70. let začaly být nedostatky AMX-30 ve srovnání s tehdejšími sovětskými tanky více než očividné. Práce na vývoji náhrady tak oficiálně začaly v roce 1977.

V roce 1980 se Francie s Německem dohodly na společném vývoji bitevního tanku. Stejně jako o několik desetiletí dříve u projektu Europanzer, i teď z toho po několika rozepřích rychle sešlo a Francie pokračovala po vlastní ose.

Nový bitevní tank měl podávat vynikající výkony, což mělo být dosaženo použitím nejnovější dostupné výbavy. Protože se ale cena za jeden tank šplhala neúnosně vysoko, začali francouzští představitelé hledat partnerskou zemi, se kterou by se Francie podělila o náklady. Nakonec vzniklo partnerství s SEA, ze které se stala druhá a poslední země, která kromě Francie tento tank provozovala.

V roce 1986 dostal tank jméno “Leclerc” a bylo postaveno prvních šest prototypů. Sériová výroba začala v roce 1990 a pokračovala až do roku 2007. Během ní byl Leclerc stavěn v různých sériích a provedeních, od menších úprav a změn až po rozsáhlé modernizace.

Tanky Leclerc byly nasazeny na několika mírových misích Spojených národů, zejména v Kosově a Libanonu. V poslední době ho SAE nasadily v Jemenu, kde jich bylo několik poškozeno. Do ukončení výroby v roce 2007 bylo vyrobeno okolo 860 tanků Leclerc pro Francii a SAE.

Leclerc S1. Bitevní tank, Francie, 7. úroveň

Klady:

 • Automatické nabíjení
 • Pokročilá ochrana
 • Vynikající dynamika

Zápory:

 • Tříčlenná osádka
image
image

Ve War Thunderu se dlouho očekávaný bitevní tank Leclerc objeví na vrcholu francouzského stromu bojových vozidel ve své první sériové verzi - již v nadcházející aktualizaci 1.89. Tankisté a milovníci francouzských bojových vozidel se konečně budou moci ujmout velení nad jedním z nejpožadovanějších přídavků do War Thunderu v poslední době!

I když se jedná o bitevní tank země NATO, odlišuje Leclerc se od ostatních bitevních tanků rovnou v několika ohledech. Pro začátek dělo - i když má je Leclerc vyzbrojen 120mm dělem, nejedná se o široce rozšířený Rheinmetall L/44, ale o na zakázku vytvořené dělo GIAT L/52. Delší hlaveň dovoluje nejen střelbu s vyšší úsťovou rychlostí, ale v kombinaci s automatickým nabíječem na Leclercu může střílet rychlostí až 12 ran za minutu!

Stáhnout tapetu:

Kuriozita: Leclerc byl pojmenován na počest generála z 2. sv. války jménem Philippe Leclerc de Hauteclocque.

Protože lidského nabíječe nahradil automat, snížil se celkový počet členů osádky na tři. Konstruktérům se podařila udržet váha tanku na rozumných 54,6 tunách, většina ostatních bitevních tanků NATO váží okolo 60 tun. Tato skutečnost ale nemá vliv na balistickou ochranu Leclercu, naopak. Díky použití speciálně vyvinutého kompozitního pancíře nabízí Leclerc ochranu cca 600-700 mm proti kinetické a na nejsilnějších místech až 1200 mm ekvivalentu RHA pro ostatní munici.

Leclerc také není žádný lenoch. O pohon se stará motor o výkonu 1500 koní, který dává vozidlu poměr výkonu na váhu 27 koní/t - na zpevněném povrchu dokáže Leclerc S1 vyvinout rychlost až 71 km/h a na zpátečku až 38 km/h.

 
 

Leclerc S1 nabízí svým velitelům vynikající palebnou sílu v kombinaci s mobilitou, kterou by čekali od těch nejlepších bitevních tanků. Dobrá balistická ochrana Leclercu dovoluje být v bitvě sebevědomější, navzdory menší osádce, než má většina ostatních západních tanků.

Dlouho očekávaný Leclerc S1 si razí cestu do pozemních bitev War Thunderu, dorazí v nadcházející aktualizaci 1.89. Mezitím sledujte novinky, ať vám neunikne nic z chystané aktualizace. Uvidíme se na bojišti, velitelé!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

14 December 2023

Představujeme Air Superiority!

Rok 2023 zakončíme stylově s úžasnou velkou aktualizací Air Superiority. Několik států dostalo špičkové stíhačky, mezi něž patří F-15, Su-27 a J-11, Mirage 4000 a JAS39. Zavedli jsme VIII. úroveň pro bojová vozidla a následně i nové tanky: M1A2 SEP2, Leopard 2A7V, T-90M, VT-4A1, Strv 122B+ a Challenger 3 (TD)! Spojené státy dostanou skvělou loď USS Roanoke a několik dalších lodí za jiné národy, zatímco je tu pro letadla mapa Sopečné údolí, zasazená do krásné krajiny ruského poloostrova. Byla také přidána možnost používat univerzální zálohy během bitvy a výukové mise pro používání leteckých střel a přepracovali jsme grafiku všech typů ohně pro vozidla a hořící budovy, aby vypadaly obecně lépe.

Explore the Story

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info