Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

J22 je švédská stíhačka vyvinutá počátkem 40. let s cílem co nejrychleji vyřešit urgentní potřebu švédského královského letectva po nové a moderní stíhačce. J22 dorazí do hry v aktualizaci 1.95 "Northern wind" a bude čekat na nedočkavé piloty na středních úrovních zbrusu nového švédského stromu letectva, který již brzy dorazí do War Thunderu!

 

Ve zkratce: Švédská stíhačka z 2. sv. války, která podává dobré letové výkony v malých a středních výškách částečně na úkor slabší výzbroje.

J22, stíhačka, Švédsko, II. - III. úroveň

Klady

 • Dobrá max. rychlost
 • Lehký a obratný
 • Malá silueta

Zápory

 • Slabé výkony ve výškách
 • Pouze kulometná výzbroj

 

image
image
 

S vypuknutím 2. sv. války se švédská vláda začala zajímat o nákup nové stíhačky od zahraničních výrobců, aby posílila své letecké síly. Švédští zástupci podepsali poměrně velké smlouvy o dodávkách s dvojicí amerických výrobců letadel - firmami Seversky a Vultee. Ještě než mohly být doručeny všechny dodávky, uvalily Spojené státy embargo na vývoz zbraní do většiny evropských zemí, Švédsko nevyjímaje. Dodávky tak nebyly doručeny jen zčásti.

 

Proto bylo Švédsko donuceno získat stíhačky odjinud. Nakonec padlo rozhodnutí vyvinout a vyrobit úplně nový stíhací letoun na domácí půdě. Protože ale byl největší tamní výrobce letadel - firma SAAB - zavalen projekty, rozhodla se švédská vláda jednoduše vytvořit úplně novou firmu a výrobu, určenou výhradně pro vývoj a výrobu nového stíhacího letounu. - Kungliga Flygförvaltningens Flygverkstad i Stockholm (FFVS).

 

Vývoj začal vzápětí a po dvou letech práce, v září 1942, ke svému prvnímu letu vzlétl první prototyp pozdější stíhačky J22. Navzdory dětským nemocem začala výroba už v roce 1942 a první letouny J22 byly zařazeny do výzbroje v říjnu 1943.

 

Výroba pokračovala až do roku 1946 a celkový počet vyrobených strojů se vyšplhal skoro na dvě stovky. Stíhačky J22 sloužily u švédského královského námořnictva až do roku 1952 a jejich piloti si nemohli vynachválit jeho dobré letové vlastnosti a spolehlivost.

 

Ve War Thunderu bude J22 jedním z vynikajících letadel, které budou na hráče čekat v úplně novém stromě švédského letectva, který do hry dorazí v nadcházející aktualizaci 1.95. Kromě toho se piloti mohou těšit rovnou na dvě různé sériové verze, konkrétně se jedná o J22A & B!

 

J22 pohání motor STWC3-G o výkonu 1050 koní - je to švédská kopie amerického motoru Pratt & Whitney R-1830 Twin Wasp. Ve výsledku je letoun schopný dosáhnout max. rychlosti až 560 km/h v letu v rovině ve výšce 4300 metrů a drak letadla dokáže odolávat bez poškození rychlostem až 650 km/h.

news_ffvs_j22_com_f04e574be82e34c5623228
Stáhnout tapetu:

I když se kvůli použitému motoru může zdát, že je J22 poněkud těžkopádné letadlo, pravda je to jen poloviční. V reálu dosahuje J22 průměrné obratnosti a v točivých soubojích se dokáže celkem dobře, i když proti vyloženě točivým letadlům šanci nemá. To ale platí jen v relativně malých výškách. Kvůli tomu, že motor J22 není určen pro provoz ve velkých výškách, jeho výkon nad 5000 metrů rapidně klesá, takže oproti některým jiným strojům je lepší se s J22 držet blíže u země.

 

Kuriozita: Kvůli problémům se zpožďováním výroby švédské licenční verze motoru byly první vyrobené letouny J22 vybaveny originálními americkými motory Pratt & Whitney získanými z letadel H-75 Hawk od Vichistické Francie.

 

Co se týče palebné síly, je výzbroj J22 považována spíše za lehčí, alespoň u verze J22A. Konkrétně tento první sériový model je vybaven dvojicí těžkých a dvojicí lehkých kulometů a oproti jiným strojům na podobném BR je tak jeho výzbroj o dost slabší. Na druhou stranu čistě kulometná výzbroj znamená, že mají piloti k dispozici spoustu munice a nemusí se tak moc bát o to, že jim uprostřed boje najednou dojde.

 

ffvs_j22_03_1280h720_a84467929a445d9bcffffvs_j22_06_1280h720_6269bd044bf92613253

 

Další sériová verze - J22B - se od svého předchůdce liší zejména ve dvou rovinách - palebné síle a hmotnosti. U J22B se jeho konstruktéři rozhodli zbavit lehkých kulometů, které nahradili těžkými, takže ve výsledku je stroj vizbrojen čtyřmi těžkými kulomety se zásobou 250 nábojů na hlaveň - to mělo za následek mírný nárůst hmotnosti. Co mají obě verze společného je ale absence jakékoliv podvěsné výzbroje, což značně omezuje efektivitu J22 v kombinovaných bitvách.

 

Připomínáme, že ti, kteří si zakoupili příslušné balíčky předběžného přístupu, budou mít přístup ke stromu švédských letadel v nadcházející aktualizaci 1.95.

 

Do té doby sledujte novinky, ať vám neunikne nic z chystané velké aktualizace hry. Do té doby vám přejeme šťastný lov, piloti!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

27 May 2020

S vydáním aktualizace War Thunderu “Starfighters” začínáme s betatestem italského námořnictva - Regia Marina! Během testování bude testerům k dispozici výzkum i nákup italských plavidel bez omezení - testerem se rozumí hráč, který splnil speciální úkoly, nebo si koupil alespoň jeden z balíčků, které s sebou nesou přístup k testování.

Explore the Story

26 May 2020

WAR THUNDER PŘEDSTAVUJE velkou aktualizaci „Starfighters“

Představujeme War Thunder: Starfighters, zbrusu novou velkou aktualizaci, která přináší italské námořnictvo, japonské vrtulníky, několik ikonických proudových letadel, včetně slavné rodiny F-104! Čekají na vás nová bojová vozidla, přepracované mapy a mnoho vylepšení, oprav a spousta dalších překvapení!

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

02 September 2020

Představujeme War Thunder: Ohnivý déšť, zbrusu novou velkou aktualizaci, která přináší více než 30 nových strojů, včetně proudových bitevníků Jaguar, dlouho očekávané P-47 Thunderbolt "Razorback", dvě nové verze bitevního tanku T-72B a mnoho nových letadel, bojových vozidel a plavidel!

Explore the Story

07 June 2020

Silně modernizovaný sovětský „veterán“ s cílem zvýšit jeho palebnou sílu. Seznamte se s novým svazovým strojem - BMP-2M Berežok s novými PTŘS, které mohou být vypuštěny po dvou.

Explore the Story

25 May 2020

USS Cleveland je americký lehký křižník z druhé světové války a zároveň vedoucí loď vůbec nejpočetnější třídy lehkých křižníků. Již brzy dostanou kapitáni War Thunderu do rukou šanci převzít velení nad touto americkou válečnou lodí, která do hry dorazí v aktualizaci Starfighters!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info