Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Strv 103, také známý jako ‘S-Tank’, je vysoce neobvyklý švédský hlavní bitevní tank, který vyčnívá díky své bezvěžové konstrukci a inovativním použitím nastavitelného podvozku. S-Tank dorazí do War Thunderu v rámci nadcházející aktualizace 1.95 "Northern wind" a bude jedním z prvních hratelných švédských vozidel ve hře!

 

Ve zkratce: Velmi unikátní švédský MBT z období studené války s kompaktní, bezvěžovou konstrukcí, jehož fixní dělo se míří pomocí podvozku vozidla.

Strv 103-0, hlavní bitevní tank, prémium, Švédsko, V. úroveň.

Klady

 • Dobrá mobilita
 • Nízký profil
 • Excelentní palebná síla

Zápory

 • Bez věže
 • Fixní, nestabilizované dělo
 
Předobjednávka - Strv 103-0 balíček
Pre-order - Strv 103-0 Pack
Obsahuje:
 • Strv 103-0 (5. úroveň, Švédsko) - dostupný po vydání aktualizace 1.95;
 • 2000 Zlatých orlic;
 • Prémiový účet na 15 dní;
 • Předobjednávkový bonus: unikátní emblém "Thor";
 • Předobjednávkový bonus: unikátní titul "God of Thunder".
 • Přístup k CBT bojových vozidel v nadcházejících aktualizacích.
 

V několika letech ihned po konci války Švédové začali hledat náhradu za tanky Centurion, které měla tehdy švédská armáda ve výzbroji. Nejjednodušší řešení bylo znovu prozkoumat nabídku zahraničních exportérů, i když už v té době švédští inženýři pracovali na vlastním návrhu jménem Kranvagn. Během tohoto procesu přišel v roce 1956 inženýr jménem Sven Berge s radikálně novou konstrukcí tanku.

 

Nové vozidlo mělo bezvěžovou konstrukci s napevno umístěným dělem, které se míří pomocí precizně nastavitelného podvozku. Tento tank byl výsledkem výzkumu ztrát mezi tankovými osádkami během druhé světové války a války v Koreji, který prokázal souvislost mezi výškou tanku a pravděpodobností jeho zasažení. Proto byly celkové rozměry i profil "S-Tanku" co nejmenší, i díky použití inovativních řešení, jako byl například smíšený pohon, který tvořil naftový motor a plynová turbína.

 

V roce 1959 švédská vláda schválila výrobu a testy dvou prototypů. V roce 1960 bylo objednáno deset vozidel "0-serie" pro polní zkoušky, které následně probíhaly až do poloviny 60. let. V testech si vozidlo vedlo velmi dobře a záhy tedy přišla objednávka na sériovou výrobu tanku již se jménem ‘Stridsvagn 103’.

 

I když byl jeho původní účel nahrazení Centurionů ve švédské armádě, sloužily nakonec tanky Strv 103 po několik desetiletí po jejich boku, než byly koncem 90. let vyřazeny z výzbroje. Do té doby bylo napříč pěti verzemi sestrojeno 290 tanků Strv 103.

 

Ve War Thunderu se legendární Strv 103 objeví v aktualizaci 1.95 "Northern wind" a bude zároveň jedním z prvních švédských vozidel, které se dostanou do hry! Zatímco piloti dostanou do rukou několik desítek nových hraček ze stromu švédského letectva, tankoví velitelé, kteří se rozhodnou si Strv 103-0 opatřit pomocí bundlu v našem online obchodě, budou mezi prvními, kdo si vyzkouší švédskou pozemní techniku, než dorazí v rámci jedné z dalších aktualizací.

 

image
image

 

Člověk se na Strv 103 nemusí dívat moc dlouho než si uvědomí, že tento tank svým velitelům nabídne naprosto unikátní zážitek, alespoň co se týče bojových vozidel ve War Thunderu. Jeho unikátní bezvěžová konstrukce, fixní dělo mířené nastavitelným podvozkem tenku a celkově dobrá mobilita nabídne tankistům ve War Thunderu zažít tankový boj v úplně jiném světle, než doteď.

 

Když začneme s tou nejikoničtější vlastností Strv 103 - 105mm dělem Bofors L74 a jeho ovládáním - je stejné jako velmi dobře známé dělo L7 a doplňuje ho automatické nabíjení, díky kterému dělo zvládne střílet každé 4 vteřiny. Výběr munice je široký a zahrnuje různé podkaliberní a kumulativní náboje, typické pro 105mm děla ve výzbroji NATO.

Tímto ale končí jakékoliv další srovnání se západními tanky. Na rozdíl od většiny bojových vozidel je hlavní dělo Strv 103 pevně spojeno s trupem tanku a nedá se s ním pohybovat manuálně. Aby se dalo nějak rozumně mířit, je tento bezvěžový tank vybaven mířením podvozkem.

news_strv_103_0_com_33b5dd47de5587aa8dc9
Stáhnout tapetu:

Strv 103-0 je, podobně jako zbytek tanku, vybaven poměrně unikátní pohonnou soustavou. Oproti většině ostatních "konvenčních" tanků nepohání S-tank jeden, ale rovnou dva motory. Konkrétně se jedná o naftový motor o výkonu 240 koní a plynovou turbínu s dalšími 300 koňmi, které každý poskytuje výkon vozidlu za jiných okolností. Ve výsledku Strv 103 nabízí dobrou mobilitu na prakticky libovolném terénu a za ideálních podmínek vyvine rychlost až 50 km/h vpřed a dokonce až 44 km/h na zpátečku, což je jedna z nejvyšších rychlostí směrem vzad ve hře.

 

Kuriozita: Strv 103 bylo prvním bojovým vozidlem na světě s plynovou turbínou zajišťující pohon tanku.

 

Co se týče ochrany a odolnosti, nabízí Strv 103 vysoce podmíněné výsledky. Ideální postup je umístit tank do "hull-down" pozice a čelit nepřátelům předkem stroje - v takovém případě je extrémně obtížné S-tank zepředu prorazit, díky svému relativně tenkému, ale velmi skloněnému pancéřování se průrazné střely ve většině případů bezmocně odrazí. Strv 103 nabízí i velice speciální a unikátní zdvojení ovládacích prvků mezi řidičem-střelcem a velitelem tanku. Když je řidič-střelec vyřazen, přijde vozidlo o ovládání pohybu i děla, ale jen dočasně, protože velitel může převzít kompletní kontrolu mnohem rychleji - nemusí měnit sedadla. To nejhustší na Strv 103 je fakt, že se jedná o první a jediný tank ve War Thunderu, schopný pohybovat se i střílet pouze s jediným členem osádky!

 

 

 

strv_103_0_06_1280h720_8f2d10d640b76e548

 

strv_103_0_04_1280h720_54019de23a209215e

 

Strv 103-0 můžete získat zakoupením speciálního bundlu v našem online obchodě, který bude všem majitelům dostupný spolu s vydáním aktualizace 1.95. Mezitím sledujte novinky, ať vám neunikne nic z chystaných informací z nové velké aktualizace hry. Do té doby přejeme šťastný lov, tankisté!

 

Majitelé předobjednávkových balíčků získají přístup ke stromu švédských bojových vozidel v budoucnu.

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

24 January 2020

Je tu nový lunární rok! Východní Asie se připravuje na velké oslavy a my se k nim připojíme přidáním nové bojové bestie ve stylu letošního nového lunárního roku. Představujeme "Kočkolovce" - chytněte s ním nějakou slevu na Gaijin.Net a k tomu nová prémiová čínská bojová vozidla!

 

Explore the Story

22 January 2020

Ahoj, připravujeme spuštění nové sezóny módu Světová válka, která nebude omezena jen na nové scénáře. Nyní budete mít možnost bojovat jen v plně vyzkoumaných strojích, velitelé budou odměňováni a mise budou rozmanitější, včetně nových armád a herních mechanik. Pojďme se blíže podívat na novinky ze sezóny "Útok z moře".

Explore the Story

02 January 2020

Představujeme vám sváteční obsah obchodu s Válečnými dluhopisy na leden. Plňte bitevní úkoly, získejte dluhopisy, vylepšete si úroveň svého obchodu a odemkněte odměny!

Bitevní úkoly jsou dostupné po dosažení a zakoupení stroje 3. úrovně libovolného národu ve hře. Více o Válečných dluhopisech a Bitevních úkolech najdete v angličtině na wiki War Thunderu.

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

24 January 2020

Sovětské prémiové obrněné vozidlo BA-11 na podvozku z terénního náklaďáku bude jednou z odměn pro účastníky nové sezóny “Světové války”.

Explore the Story

24 January 2020

První americký vedoucí torpédoborec - Phelps - bude se svou vylepšenou protiletadlovou výzbrojí odměnou účastníkům Světové války.

Explore the Story

13 December 2019

Aktualizace je již opravdu za rohem, a proto se tentokrát zaměříme na top-tier švédské letouny. Představujeme proudové letadlo SAAB J32B Lansen, které bude dostupné ve dvou variantách - přepadová stíhačka a bitevník.

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info