Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

USS Cleveland je americký lehký křižník z druhé světové války a zároveň vedoucí loď vůbec nejpočetnější třídy lehkých křižníků. Již brzy dostanou kapitáni War Thunderu do rukou šanci převzít velení nad touto americkou válečnou lodí, která do hry dorazí v aktualizaci Starfighters!

Ve zkratce: Následník třídy křižníků Brooklyn s menším počtem hlavních děl, zato vylepšenou protiletadlovou výzbrojí a identickou mobilitou a ochranou.

USS Cleveland, lehký křižník, USA, IV. úroveň.

Klady

 • Dobrá palebná síla
 • Velká osádka

Zápory

 • Nemá torpéda
Něco z historie

V roce 1938, po zesílení geopolitických tlaků. chtěli Američané rozšířit své námořnictvo. Výsledkem byla objednávka na dva nové lehké křižníky o výtlaku 6000 tun dle specifikací a omezení 2. londýnské námořní úmluvy z roku 1936. V roce 1939 došlo k přepracování konstrukce, zvýšení výtlaku na 8000 tun a přiblížení rozvržení lodě kompaktnější třídě Brooklyn.

Původně byla v plánu stavba asi dvaceti plavidel této třídy. S vypuknutím druhé světové války v září 1939 byly plány rozšířeny na 52 lodí a došlo k opětovnému značnému zvýšení výtlaku, protože se již omezení námořní úmluvou nebrala v potaz. Nakonec ale bylo postaveno 27 křižníků třídy Cleveland a dalších devět jich bylo předěláno na lehké letadlové lodě třídy Independence.

Kýl USS Cleveland (CL-55), vedoucí lodi své třídy, byl položen v červenci 1940 a v červnu 1942 byla loď zařazena do výzbroje amerického námořnictva. Prvním úkolem USS Cleveland byla palebná podpora vyloďujících se Spojenců u Maroka v říjnu 1942. Krátce nato vyplul USS Cleveland směrem do Pacifiku, kde loď sloužila až do konce války.

Ačkoliv se USS Cleveland zúčastnil v průběhu své služby spousty operací, jedna z těch zásadnějších byla bitva o zátoku císařovny Augusty, kde Cleveland spolu se svými sesterskými loděmi úspěšně odrazila japonskou bitevní skupinu, která směřovala zaútočit na americké jednotky u Bougainville. Během noční bitvy křižníky třídy Cleveland prokázaly svou efektivitu díky univerzálnosti a pokročilým systémům řízení palby, kdy uštědřily japonským hladinovým plavidlům i letadlům velké poškození.

Po příměří v roce 1945 byl USS Cleveland chvíli součásti amerických okupačních sil v Japonsku, než v prosinci téhož roku vyplul směrem domů. V lednu byl Cleveland mírně modernizován a v červnu 1946 pak vyřazen ze služby a v roce 1947 umístěn do záloh. V únoru 1960 byla loď sešrotována.

image
image

Ve War Thunderu bude USS Cleveland novým americkým lehkým křižníkem IV. úrovně, který bude na své kapitány čekat v nadcházející aktualizaci Starfighters. Konstrukce Clevelandu silně vychází z křižníků třídy Brooklyn, které již mnoho kapitánů dobře zná - USS Cleveland sice ubírá trochu z jeho palebné síly, avšak za cenu silnější protiletadlové výzbroje a větší odolnosti.

Začneme tím největším rozdílem mezi USS Cleveland a jeho předchůdcem, třídou Brooklyn - palebnou silou. Na rozdíl od Brooklynu přišel USS Cleveland o jednu trojitou šestipalcovou (152 mm) baterii. Získané místo na palubě bylo využito dvěma dvojitými 127mm víceúčelovými děly Mk.28 - jeden pár na přídi a druhý na zádi. Protože se jedná o pozdější výrobní sérii, disponují tato děla větší kadencí a lepší balistikou, než srovnatelná pětipalcová děla na Brooklynu. Ve výsledku tak USS Cleveland přišel o část své surové palebné síly, ale získal v univerzálnosti a své efektivitě proti letadlům a menším hladinovým cílům.

Stáhnout tapetu:

Když už jsme zmínili silnější protiletadlovou výzbroj, tady kapitáni uvidí největší rozdíl ve srovnání s Brooklynem. Na rozdíl od něj je USS Cleveland vyzbrojen čtyřmi dvojitými 40mm Boforsy a také třinácti samostatnými 20mm Oerlikony. Výše uvedené v kombinaci se smrtícími pětipalci, střílejícími HE-VT munici pak značí rychlou smrt pro jakéhokoliv pilota, který se rozhodne poflakovat poblíž této protiletadlové pevnosti!

Kuriozita: Třída Cleveland byla tou vůbec nejpočetnější v americkém námořnictvu. Některé z nich byly po válce konvertovány do raketových křižníků, které sloužily až do 70. let!

Zatímco změny v palebné síle jsou poměrně očividné, USS Cleveland má prakticky identickou úroveň ochrany a mobility jako třída Brooklyn. Loď pohání stejná konfigurace kotlů a má skoro shodně rozvržené pancéřování, takže v těchto oblastech mohou kapitáni Clevelandu čekat stejné výkony, jako dosud od Brooklynu.

 
 

Na rozdíl od Brooklynů ale má USS Cleveland mnohem větší osádku, kterou tvoří 1255 námořníků a důstojníků. Ve výsledku tak dokáže Cleveland absorbovat nepřátelskou palbu déle, což má přímý dopad na delší životnost v boji.

USS Cleveland již plnou parou směřuje do War Thunderu, kdy se v hráčských přístavech objeví spolu s vydáním nadcházející velké aktualizace. Mezitím sledujte novinky, ať vám neunikne nic z chystané velké aktualizace. Do té doby přejeme klidné moře a šťastný lov, kapitáni!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

27 May 2020

S vydáním aktualizace War Thunderu “Starfighters” začínáme s betatestem italského námořnictva - Regia Marina! Během testování bude testerům k dispozici výzkum i nákup italských plavidel bez omezení - testerem se rozumí hráč, který splnil speciální úkoly, nebo si koupil alespoň jeden z balíčků, které s sebou nesou přístup k testování.

Explore the Story

26 May 2020

WAR THUNDER PŘEDSTAVUJE velkou aktualizaci „Starfighters“

Představujeme War Thunder: Starfighters, zbrusu novou velkou aktualizaci, která přináší italské námořnictvo, japonské vrtulníky, několik ikonických proudových letadel, včetně slavné rodiny F-104! Čekají na vás nová bojová vozidla, přepracované mapy a mnoho vylepšení, oprav a spousta dalších překvapení!

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

02 September 2020

Představujeme War Thunder: Ohnivý déšť, zbrusu novou velkou aktualizaci, která přináší více než 30 nových strojů, včetně proudových bitevníků Jaguar, dlouho očekávané P-47 Thunderbolt "Razorback", dvě nové verze bitevního tanku T-72B a mnoho nových letadel, bojových vozidel a plavidel!

Explore the Story

07 June 2020

Silně modernizovaný sovětský „veterán“ s cílem zvýšit jeho palebnou sílu. Seznamte se s novým svazovým strojem - BMP-2M Berežok s novými PTŘS, které mohou být vypuštěny po dvou.

Explore the Story

25 May 2020

USS Cleveland je americký lehký křižník z druhé světové války a zároveň vedoucí loď vůbec nejpočetnější třídy lehkých křižníků. Již brzy dostanou kapitáni War Thunderu do rukou šanci převzít velení nad touto americkou válečnou lodí, která do hry dorazí v aktualizaci Starfighters!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info