Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

2S6 Tunguska je pokročilé sovětské hybridní protiletadlové vozidlo ze 70. let a náhrada za vysoce úspěšnou, ale již zastaralou Šilku. Tunguska se ve hře objeví v aktualizaci 1.87 a zaujme roli strážného anděla sovětských vozidel nejvyšších úrovní!

 

Ve zkratce: Unikátní sovětské samohybné protiletadlové vozidlo kombinující v sobě kanóny a řízené střely v jednu vysoce efektivní protiletadlovou platformu.

Něco z historie

Ačkoliv se ZSU-23-4 Šilka osvědčila v mnoha konfliktech, kterých se zúčastnila, začaly se více a více ukazovat její nedostatky. S příchodem rychlejších a efektivnějších letadel a helikoptér Šilka velmi rychle zastarala, zejména kvůli svém malému bojovému dostřelu a radaru s malým dosahem.

Proto začali v roce 1970 sovětští konstruktéři pracovat na náhradě osvědčené Šilky. Nové vozidlo s kódovým označením "Tunguska" bylo navrženo s dvojicí 30mm autokanónů napojených na pokročilé přehledové a zaměřovací systémy. Kromě toho padlo rozhodnutí použít i řízené střely země-vzduch, protože zaměřovací systémy autokanónů a střely si byly navzájem velmi podobné - to vedlo k dramatickému zvýšení bojových schopností Tungusky.

V roce 1973 už byla Tunguska "hotová". V polovině 70. let ale kvůli zavedení prvních sovětských mobilních AA vozidel vyzbrojených výhradně raketami vyvstala otázka, zda-li má vůbec výroba Tungusky smysl. Sověti si nakonec uvědomili vyšší flexibilitu a potenciál, které s sebou Tunguska nesla a byl schválen další vývoj a výroba.

Vozidla s předvýrobní série vyjela z továrny v roce 1976 a nabrala směr armádní testy. Po dlouhých zkouškách byla Tunguska oficiálně zavedena do výzbroje Rudé armády v září 1982. Vozidlo bylo neustále vylepšováno - v 90. letech i v novém tisíciletí.

Tunguska sloužila původně v Rudé armádě, ale dostaly se k ní i další země sovětského bloku po jeho kolapsu koncem 80. let. Modernizované verze Tungusky proto slouží dodnes v ruských ozbrojených silách a armádách Běloruska a Ukrajiny. Tungusku uvidíte i v dalších zemích z celého světa, namátkou v Jemenu, Indii a Maroku.

image
image

Ve War Thunderu bude 2S6 Tunguska po vydání nadcházející aktualizace 1.87 novým sovětským protiletadlovým vozidlem nejvyšší úrovně. Na rozdíl od již existujících samohybných protiletadlovek ve hře nabízí Tunguska sadu dvou různých protiletadlových výzbrojí, z nichž každá se chová jinak. Díky tomu si tankisté na bojištích budou moci užít její unikátní herní styl, alespoň co se top-tier protiletadlovek ve hře týká.

Největším rozdílem je hybridní protiletadlová výzbroj Tungusky. Na rozdíl od srovnatelných tehdejších protiletadlovek používá Tunguska konvenční protiletadlovou výzbroj ve formě dvou 30mm autokanónů a také pokročilou řízenou výzbroj typu země-vzduch.

Stáhnout tapetu:

Dva 30mm kanóny 2A38 představují primární protiletadlovou výzbroj Tungusky. Tyto kanóny mají vlastnosti srovnatelné s většinou běžně používaných protiletadlových kanónů na vyšších úrovních. 30mm kanóny Tungusky mají nicméně mnohem vyšší kadenci - až 4000 výstřelů za minutu! Tak vysoká kadence kombinovaná se štědrou zásobou munice ve formě 1936 nábojů dělá z Tungusky dostatečně silný stroj na boj i s těmi nejrychlejšími letouny a helikoptérami, tedy do určité vzdálenosti.

Kuriozita: Tradice pojmenování sovětských protiletadlových vozidel podle nevynechala ani Tungusku, která se jmenuje po sibiřské řece.

I když hlavňová výzbroj Tungusky dostřelí až na 4 km (tedy skoro dvojnásobek dostřelu Šilky), je bezpochyby, že se bude muset utkat i se vzdušnými hrozbami (třeba vrtulníky), operujícími daleko za touto hranicí. Pro boj s touto velmi vážnou hrozbou má Tunguska eso v rukávu - osm řízených střel země-vzduch typu 9M311!

Tyto střely fungují velmi podobně jako druhá generace PTŘS ve hře. Tankista vypálí střely a udržuje cíl v zaměřovači, dokud se nedočká úspěšného zásahu! Jediným rozdílem mezi střelami 9M311 a běžnou PTŘS je přítomnost roznětky reagující na blízkost cíle u první zmíněné - díky tomu může střela automaticky explodovat poblíž letounu a není nutný přímý zásah. Kvůli svému ručnímu navádění budou mít hráči problém zasáhnout cíle pohybující se vysokou úhlovou rychlostí. Proto je doporučujeme používat v případě, kdy se cíl pohybuje k, nebo od zbraňové platformy.

 
 

Tunguska je postavena na víceúčelovém bojovém podvozku GM-5970. Proto na ní nenajdete žádnou velkou pancéřovou ochranu - ta zabrání leda tak palbě z malých střelných zbraní a malým šrapnelům. To ale znamená, že Tunguska není kdovíjak těžká a díky svému motoru o výkonu 710 koní dokáže vyvinout rychlost až 65 km/h na zpevněném povrchu.

2S6 Tunguska dorazí na nejvyšší úrovně sovětského tech. stromu bojových vozidel spolu s vydáním aktualizace War Thunderu 1.87 "Locked on!". Mezitím sledujte novinky, ať vám neunikne nic z toho, co se chystá do nadcházející velké aktualizace. Do té doby přejeme příjemný lov, tankisté!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

29 November 2019

Od 29.11.2019 - 12:00 do 2.12.2019 do 10:00

využijte speciálního Black Friday výprodeje!

Explore the Story

22 November 2019

Zdravíme, bojovníci! S radostí vás informujeme, že jsme dokončili nastavení Easy Anti Cheat ve všech velkých herních módech, což přijde v jedné z nadcházejících aktualizací. Jedná se o důležitý krok na cestě k integraci Easy Anti Cheat do naší hry.

Proces nastavení bude probíhat postupně - začneme s implementací EAC nejprve v módech bez značek a také turnajích, což jsou režimy kde je EAC nutné nejvíce. Následně nasbírané statistiky nám pomohou v budoucích integracích EAC i do režimů, kde by zakázané modifikace mohly přinášet menší výhody.

Explore the Story

12 November 2019

11. listopad je velice důležitým dnem pro polský lid. Před 101 lety ukončilo příměří podepsané v Compiègne Velkou válku. Polsko, země rozdělená mezi Německo, Rusko a Rakousko-Uhersko, získalo svou nezávislost po 123 letech neustálých šarvátek a povstání. U příležitosti oslav tohoto výročí jsme připravili něco speciálního pro všechny naše hráče! Oslavme toto důležité výročí společně!

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

12 December 2019

Třída Isuzu byla skupina čtyř fregat postavená pro JMSDF na počátku 60. let jako náhrada za starší plavidla v té době ve službě. Brzy budou mít kapitáni příležitost převzít velení nad tímto japonským plavidlem z období studené války, které dorazí do War Thunderu jako součást připravované aktualizace 1.95 „Northern Wind“!

Explore the Story

11 December 2019

Sendai byl vedoucí lodí poslední třídy japonských lehkých křižníků o výtlaku 5 500 tun, které byly postaveny v meziválečném období. Jako jeden z posledních lehkých křižníků, které japonské císařské námořnictvo uvedlo do služby ještě před vypuknutím druhé světové války, Sendai brzy vpluje plnou parou do War Thunderu v nadcházející aktualizaci 1.95 „Northern Wind“!

Explore the Story

10 December 2019

SAV 20.12.48 je experimentální švédské samohybné dělo, vyvinuté po válce ve společnosti Bofors jako jejich první pokus při konstrukci tanku. Toto vozidlo dorazí v aktualizaci 1.95 “Northern Wind” a tankisté War Thunderu budou mít šanci vyzkoušet si toto experimentální vozidlo jako ochutnávku švédských vozidel, která dorazí v další aktualizaci!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info